banner367

Ordu Valiliği'nden deprem açıklaması

Ordu'da 4.2 şiddetindeki deprem meydana geldi. Deprem, Altınordu ilçesi dahil Ordu'nun tamamınının yanı sıra Giresun ve Samsun'nda da hissedildi. Depremin merkez üssünün Kumru ilçesine bağlı Yukarı Damlalı Mahallesi olduğu açıklandı.

Ordu Valiliği'nden deprem açıklaması ABONE OL

Ordu'da gece yarısı saatler 00:23'ü gösterdiğinde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü depremin, yerin 5.1 kilometre derinliğinde Richter ölçeğine göre 4.2 şiddetinde Ordu'nun Kumru ilçesinde meydana geldiğini açıkladı. 
Ordu Valiliği, "Bu gece saat 00.23'te, Merkez üssü Kumru ilçemizin Avdullu Mahallesi olan ve Kandilli Rasathanesi verilerine göre 4.1 büyüklüğünde, 5.1 derinliğinde Deprem meydana geldi. Geçmiş olsun Ordu. Allah muhafaza eylesin" açıklaması yaptı.
Ordu Valisi Seddar Yavuz da, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İlimizin tamamında hissedilen depremde şu ana kadar ulaşan herhangi bir olumsuzluk yoktur. Geçmiş olsun" dedi. 
Sosyal medyada Ordu'da meydana gelen deprem ile ilgili olarak yayınlanan yıkılmış ev fotoğraflarının Elazığ Depremi'ndeki yıkıntılar olduğu ortaya çıktı. Ordu Valisi Seddar Yavuz, "Değerli Ordulu Kardeşlerim , Meydana gelen depremle ilgili can ve mal kaybı yoktur. Asılsız haber ve fotoğraflara itibar edilmemesini rica ediyorum" dedi.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler de, "İlimizde merkez üssü Kumru olan 4.1 şiddetinde deprem meydana gelmiştir. Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Herhangi bir hasar söz konusu değil. Şu ana kadar bize ulaşan can veya mal kaybı, yaralanma bilgisi yok" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366