Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı ödüllendirildi

Türkiye İhracatçılar Meclisinin (TİM), Ekonomi Bakanlığının katkılarıyla düzenlediği törende, Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı ödüllendirildi. OMÜ eğitim alanında devlet üniversiteleri arasında Türkiye üçüncüsü oldu.

Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı ödüllendirildi ABONE OL

OMÜ İkinci Kez Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Arasında  

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın katıldığı törenle sahiplerini buldu. Törende, Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması'na göre Türkiye genelinde en çok ihracat yapan ilk 10 firma ile 17 sektördeki ilk 3 kuruluşa ödülleri takdim edildi. 

2017 yılı hizmet ihracatına göre ödül almaya hak kazanan kurumların açıklandığı törende Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sektöründe ilk üçte yer aldığı açıklandı. İkinci kez Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı arasına  giren OMÜ’nün Eğitim Hizmetleri Devlet Üniversiteleri alanındaki üçüncülük ödülünü Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un elinden aldı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TİM Başkanı İsmail Gülle de sahnede Rektör Bilgiç’i kutladı. Aynı kategorinin birincisi İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) oldu.

Gazeteniz Olsun

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4