banner341

Avrupa'da durum vahim, Türkiye'den 1 milyon ceset torbası gidiyor!

Tokat'ta daha önce gömlek üretimi yapan tekstil fabrikasının işletme ortağı Muzaffer Yılmaz,"İtalya, İngiltere ve Fransa gibi Avrupa ülkelerinden 1 milyon ceset torbası siparişi aldık. Tekstil fabrikamızda yoğun şekilde üretim yapıyoruz" dedi.

Avrupa'da durum vahim, Türkiye'den 1 milyon ceset torbası gidiyor! ABONE OL

Tokat Organize Sanayi Bölgesi'nde 2014 yılında faaliyete başlayan ve ayda 70 bin civarında gömlek ürettiklerini belirten işletme ortağı Muzaffer Yılmaz," İspanya, Almanya, Belçika ve Japonya başta olmak üzere 33 ülkeye ihracat yapan çok ortaklı tekstil fabrikası, koronavirüs salgını nedeniyle 11 Mart'ta yurt dışına ürün göndermeyi durdurduk. Yurt  dışından gelen  teklif üzerine  1 milyon ceset torbası siparişi aldık"dedi.

'AVRUPA'DAN 1 MİLYON SİPARİŞ ALDIK'
Firma, iki hafta önce koronavirüs salgını dolayısıyla binlerce kişinin hayatını kaybettiği İtalya, İngiltere ve Fransa'dan Gelen talep üzerine  toplam 1 milyon ceset torbası siparişi aldık ve Koronavirüs salgınından dolayı gömlek ihracatını durdurduklarını söyleyen işletme ortağı Muzaffer Yılmaz, "Koronavirüs nedeniyle tulum, maske ve ceset torbaları rağbet gördü. Bizim de yurt dışında bağlantılı olduğumuz firmalardan buna yönelik talepler oldu.Şu anda biz de ceset torbası imalatı yapıyoruz. Günlük 6 bin üretimimiz var. Şu andaki siparişlerimiz buna yönelik. 1 milyon siparişimiz var. Avrupa ülkelerinden İtalya, İngiltere, Fransa başta olmak üzere birçok ülkeden sipariş aldık "diye konuştu.

'KİMSEYİ MASKESİZ ÇALIŞTIRMIYORUZ'
İspanya' dan  253 bin 682 vaka, İtalya'da 214 bin 457 vaka, İngiltere'de 201 bin 101 vaka ve Fransa'da 174 bin 191 görülürken, bu ülkelerdeki ölüm sayıları sırasıyla 25 bin 857, 29 bin 684, 30 bin 76 ve 25 bin 809 olarak kayıtlara geçtiğini ifade eden Yılmaz, "Koronavirüsten dolayı yarı personel ile çalışıyoruz. Şu an mevcut çalışanımız 110 kişi. Personelimizin giriş ve çıkışlarında devamlı ateş ölçümleri yapılıyor. Maskesiz kimseyi çalıştırmıyoruz. Sosyal mesafe kurallarına uyum sağlıyoruz. Bizler de çalışanlarımızın sağlıkları için dikkat ediyoruz"şeklinde konuştu.
Köksal ÖNER

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4