Çıkarmadan yemek yenilebilen maske ürettiler!

Küresel salgın sürerken maskeler artık gündelik hayatımızın vazgeçilmez eşyalarından biri haline geldi. Üreticiler yemek yerken bile kullanılabilecek bir maske geliştirdi.

Yurt dışında bir firma maskelere teknolojik bir dokunuş yaparak yüzden çıkarmadan ağız kısmını açılabilmesini sağladı. Böylelikle maskeyi çıkarmadan bir şeyler yemek mümkün hale geldi.
Ürünü geliştiren firmanın yöneticisi maskenin mekanik yada otomatik olabileceğini söyledi şu açıklamayı yaptı; "Maske el kumandası sayesinde mekanik olarak açılabilecek. Yada ağza çatal yaklaştırıldığında otomatik olarak açılacak sonra çatalı ağzınızdan uzaklaştırdığınız otomatik olarak kapanacak."
İsrailli araştırmacılar maske sayesinde restaurantlarda daha rahat yemek yenebileceğini iddia ediyor. Patent başvurusu yapılan maskenin fiyatı ise 1 ile 3 dolar arasında olması planlanıyor. Firma yetkilileri bu yeni tasarımın önümüzdeki bir kaç ay üretime geçebileceğini söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2022, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344