banner341

Malkoç Dünya’da 140 Ombudsmana Mektup Gönderdi

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Türkiye’de ve Dünya’da artan terör saldırılarına karşı, Dünya’daki 140 ombudsmana mektup göndererek teröre karşı birlikte ortak tavır alma çağrısında bulundu.​

Malkoç Dünya’da 140 Ombudsmana Mektup Gönderdi ABONE OL

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Türk Milletinin birlik ve beraberliğine, huzuruna, güvenliğine ve istikrarına gölge düşürmeye yönelik terör saldırılarını kınayarak terörizmin Dünyanın başının belası olduğunu söyledi. Malkoç, Bir hafta arayla İstanbul’da, Kayseri’de Almanya’da son olarak Ankara’daki saldırının terörün insanlık suçu olduğunu ve bütün insanlığın terörü yok etmek için ortak mücadele etmesi gerektiğini belirtti.
Türkiye’nin en alçak ve kanlı terör örgütleri DEAŞ, FETÖ,PKK gibi terör örgütleriyle mücadele ettiğini ve aynı zamanda BM’ye kayıtlı mültecilerin yüzde 50’sinden fazlasını barındırdıklarını belirten Malkoç, insan hayatının önemini bilen, insan haklarını savunan ve demokrasiden yana olanların, terörizmle mücadele eden ülkelere ve insanlara destek olunması gerektiğini söyledi.
Türkiye Ombudsmanlığı olarak, hak ve özgürlüklerin sonuna kadar kullanılması, hak arama kültürünün yaygınlaşması, iyi bir yönetimin gerçekleşmesi için çalıştıklarını belirten Malkoç, Ombudsmanlar olarak, Dünyanın başının belası olan terörizmle mücadelede daha etkin çalışma yapmaları gerektiğine inandıklarını söyledi. Başdenetçi Malkoç, Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Sayın Andrey Karlov'un Başkent Ankara’da katıldığı fotoğraf sergisinde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmesinden dolayı taziye mesajı yayınladı. İki ülke arasındaki dostluğu ve yakın ilişkileri hedef alan bu alçak terör saldırısını nefretle ve şiddetle kınadığını, Türk-Rus ilişkileri terörizme inat daha da gelişerek devam edeceğini vurguladı. Bu hain saldırıyı yapanların arkasındaki güçler tespit edilerek hukuk çerçevesinde hepsinden hesap sorulacağını söyleyen Malkoç, Sayın Karlov'un ailesine, yakınlarına, Rusya Halkına ve Rusya Federasyonu Devleti'ne başsağlığı dileklerini sundu. 
 

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2016, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4