Serbest Güreş Milli Takımı Rusya'da

Nisan ayında Avrupa, Eylül ayında ise Dünya şampiyonalarında ter dökecek olan serbest güreş milli takımımız yılın ilk turnuvası için Rusya’ya gitti.

Serbest Güreş Milli Takımı Rusya'da ABONE OL

Türk güreşini bu yıl çok zorlu şampiyonalar bekliyor. 8 Nisan’da Romanya’da düzenlenecek olan Avrupa güreş şampiyonasında mindere çıkacak olan milliler, 14 Eylül’de Kazakistan’da dünya şampiyonasında mücadele edecek. Dünya şampiyonası olimpiyatlara kota verecek olmasından dolayı bizim için hayati önem taşıyor. Bu şampiyonalar öncesinde ilk hazırlık kampını Ankara Elmadağ Güreş Kamp Eğitim Merkezi'nde başlatan Serbest Güreş Milli Takımı, Ivan Yarıguin turnuvası için Rusya'nın Krasnoyarsk şehrine gitti. Öğle saatlerinde İstanbul'dan Moskova'ya uçan Milliler oradan da yine hava yoluyla turnuvanın yapılacağı Krasnoyarks'a geçti.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, 2020 olimpiyatları için bu yılın çok önemli olduğunu belirterek "Rusyadaki turnuva ile ilk yurt dışı turnuvasına gidiyoruz. Burada alınacak sonuçlar dünya şampiyonasına da puan verecek. Bu turnuvada ayrıca rakiplerimizi daha yakından tanıma şansını elde edeceğiz. İnşallah başarılı sonuçlarla ülkemize döneriz" şeklinde konuştu. Serbest Güreş Milli Takım kafilesi 28 Ocak'ta yurda dönecek. Teknik direktör İshak İlbayhanov yönetiminde mindere çıkacak serbest güreş milli takımımızda şu isimler bulunuyor;
57 KİLO: Ahmet Peker
65 KİLO: Cengizhan Erdoğan
74 KİLO: Yakup Gör
86 KİLO: Fatih Erdin
97 KİLO: Baki Şahin
125 KİLO: Taha Akgü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4