Simpsons 2022 kehanetleri, Simsınların kehanetleri

2022 kehanetleri umut oldu! Çoğu şeyi önceden bilen The Simpsons koronanın bitiş tarihini verdi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde 17 Aralık 1989 yılında yayınlanmaya başlayan animasyon dizisi dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahip.
Simpsons dizisinin en meşhur olduğu alanlardan biri de geleceği tahmin etmesi. Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyanın hayatını tehdit eden koronavirüsü bilen The Simpsons'ın 2022 kehanetleri insanlık adına umut verici. Diziye göre milyonlarca kişinin ölümüne neden olan koronavirüs bu yıl bitecek.
32. yılını kutlayan The Simpsons (Simpsonlar) dizisi geleceğe yönelik ipuçlarıyla dikkatleri çekiyor. İşte Simpsonlar’ın yıllar önce tahmin ettiği ve gerçekleşen kehanetleri.
2022 kehanetleri umut oldu! Çoğu şeyi önceden bilen The Simpsons koronanın bitiş tarihini verdi - Resim 1Uzun yıllardır ekranlarda olan ve yayınlandığı her bölümde gelecekle ilgili toeriler öne süren The Simpsons dizisi, Disney'in Fox'u satın alması, Trump'ın başkanlığı, Kamala Harris'in başkanlığı, Kolomb heykelinin başının kesilmesi, akıllı saatler, ebola virüsü, koronavirüs salgını gibi olayları önceden bilmişti.
2022 kehanetleri umut oldu! Çoğu şeyi önceden bilen The Simpsons koronanın bitiş tarihini verdi - Resim 2The Simpsons dizisi bu kez 2022 kehanetleriyle gündeme geldi. İşte o kehanetler...
The Simpsonlar'da yayınlanan bir bölümde postacının getirdiği bir gönderi açıldığında kişilerin karşısına hologram çıkıyor. Teknolojik gelişmeler göz önüne aldığında serinin hayranları hologramlı postaların insanlık için uzak bir ihtimal olmadığını düşünüyor.
Simpsonlar dizisinde gösterilen cihaz bebeğin söylediklerinin yetişkinler tarafından anlaşılmasına yardımcı oluyor. 2022 yılı için bu icat konusunda bilim insanlarının harekete geçeceği öngörülüyor.
2019 yılından itibaren dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının başlangıcını öngören Simpsonlar bu sefer de bitişine ilişkin kehanetleriyle gündeme geldi.
Simpsonlar, Homer ve Marge'ın VR gözlükleri ve besleme tüplerinin yardımıyla kendilerini şımarttıkları bir bölüme ev sahipliği yapıyor. Bölüm 2030 yılını anlatsa da insanlar daha yakın bir gelecekte sanal gerçeklik yemeklerinin piyasada olacağını tahmin ediyor.

Günümüze kadar Simpsons kehanetleri
AKILLI SAATLER

1995 yılındaki altıncı bölümünde seyircisini selamlayan Simpsonlar, akıllı saatlere dönderme yapmıştı. ‘Lisa’nın Düğünü’ isimli bölümde Lisa Simpson’ın kocasının bileğinde bir akıllı saat vardı ve ikili bu saat üzerinden iletişim kuruyordu. İlk akıllı saat 2013 yılında oluşturuldu ve Simpsonlar bu teknolojiyi tam 18 yıl önce tahmin etmeyi başardı.

EBOLA VİRÜSÜ
Simpsons hayranları, dizinin 1997’deki Lisa’s Sax bölümünde ebola virüsünden bahsedildiğini fark etti. Bölümde, Marge, hasta oğlu Bart’a “Meraklı George ve Ebola Virüsü” adlı bir kitap okumasını öneriyodu. Bölüm çekildiğinde Ebola virüsü biliniyordu ancak virüs 2014 yılında dünya çapında salgın haline geldi.

KORONAVİRÜS
Ebola virüsüne benzer bir kehanet koronavirüs içinde gerçekleşti. 1993 yılında yayınlanan bölümde Simpsonlar, koronavirüse gönderme yaptı. Dördüncü sezonda “Marge in Chains” adlı bölümde, Springfield’a yanlışlıkla bir Japon fabrika işçisi tarafından “Osaka Gribi” bulaştırılırdı. Kasabadaki insanlar virüse çözüm ararken, yıllar sonra virüs’ün Kovid-19’a benzerliği belirlendi. 2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan ve pandemi olarak isimlendirilen koronavirüs Simpson’un kehanetleri arasına girdi.

APPLE
Akıllı telefonlar henüz icat edilmemişken, The Simpsons’ın 1994 yılında yayınlanan Lisa on Ice bölümünde dokunmatik telefon görülümüştü. Logo da ise şu an günümüz teknolojilerini kasıp kavuran apple şirketinin 'elma' şekli bulunuyordu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4