Türk Mücevher Sektörünün Las Vegas Çıkartması

Mücevher sektörünün en önemli ihracat pazarlarından biri olan ve ABD’nin Las Vegas şehrinde gerçekleştirilen JCK Las Vegas fuarına bugüne kadar ki en güçlü Türkiye katılımı gerçekleşti.

76 Türk Pavilyonu katılımcısı firma ve 31 bireysel katılımcı firmanın yan ısıra 250’nin üzerinde işadamının yer aldığı JCK Las Vegas fuarının sektör açısından tam bir gövde gösterisi olduğunu belirten MİB Başkanı Burak Yakın ABD’ye mücevher ihracatının 1 milyar Doları aşmasını beklediklerini söyledi.
Mücevher İhracatçıları Birliği, dünyanın en önemli fuarlarından biri olan JCK Las Vegas Mücevher Fuarı için bu güne kadar düzenlenen en güçlü milli katılımı gerçekleştirdi. 76 Türk Pavilyonu katılımcısı firma ve 31 bireysel katılımcı firmanın yanı sıra 250 işadamının katıldığı fuarda şimdiden ihracatın 500 milyon doları bulduğunu belirten Mücevher İhracatçıları Birliği (MİB) Başkanı Burak Yakın, ihracata odaklanan sektörün ABD’ye 1 milyar dolar ihracatla yeni rekorlar kıracağını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344