banner341

Vuhan hayvan pazarı yeniden açıldı

2019'un Aralık ayında koronavirüs pandemisinin çıkış noktası olarak kabul edilen Çin'in Vuhan kentinde sokağa kurulan hayvan pazarı yeniden açıldı.

Vuhan hayvan pazarı yeniden açıldı ABONE OL

Yaklaşık 1 sene gibi bir süredir koronavirüs salgını tüm dünyayı kasıp kavurdu. Korkunç virüs nedeniyle bugüne kadar 1 buçuk milyondan fazla insan öldü. Virüs Çin'in Vuhan kentindeki pazardan dünyaya yayılmıştı. Aşı çalışmaları ile tünelin sonunu göründü ancak Vuhan'da kurulan pazardan gelen görüntüler bir kez daha endişelendirdi. 
Salgının başlangıcında virüsün kaynağının birçok farklı hayvan türü olabileceği belirtilse de ağırlıklı olarak yarasalar üzerinde duruldu.


Koronavirüsün genetik kodunu inceleyen bilim insanları, hastalıkla ilgili Çin'deki yarasalara işaret etmişti. Ekonomiden yaşama dünya düzenini neredeyse tüm yönleriyle altüst eden salgınla ilgili Vuhan'da endişelendiren manzaralar tekrar ortaya çıktı.
Küresel salgınının üzerinden neredeyse bir yıl geçmesinin ardından Vuhan'da bir sokak pazarında yerel atıştırmalıklar, tezgahlardaki yerini aldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4