8. Geleneksel Çekilişli Ücretsiz İstanbul Gezileri

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Gençlik Topluluğunca İstanbul’a gezi düzenlendi. Düzenlenen geziye katılacak öğrenciler, OMÜ Mühendislik Fakültesinde yapılan çekilişle belirlendi.

8. Geleneksel Çekilişli Ücretsiz İstanbul Gezileri ABONE OL

İstanbul'a 7 gün 6 otobüs ile 324 öğrencinin gideceği gezi etkinliği, yoğun ilgi ile gerçekleşti. Üç farklı tarihte gerçekleşen gezilerde sırasıyla Galata Kulesi, Ayasofya Camii, Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı, Arkeoloji Müzesi ve Yerebatan Sarnıcı ziyaret edildi.  

Etkinliğin önemini ve amacını dile getiren Gençlik Topluluğu başkanı Ertan Atasayar, “7 yıl boyunca öğrenci arkadaşlarımızla geziler düzenledik. Bu yıl ile birlikte 8 yıl boyunca toplamda 1182 öğrenci arkadaşımızı Ücretsiz gezdirdik. Topluluğumuz, Üniversitemizde hep ilkleri gerçekleştirdi. Bu da Ondokuz Mayıs Üniversitemizin ve Gençlik Topluluğumuzun eseridir.

Geleneksel gezilerimiz ile Rekorlarımıza rekor ekledik. Bu gezimizde de tarihi eserleri yerinde görmeyi amaçladık. Eski geçmişimizi hatırlayıp, yeniden o içimizdeki eski kültürü canlandırmaya çalıştık, mutluyuz. Ayrıca çekiliş yapmamızın amacı; hiçbir öğrencinin hakkının geçmemesi içindi. Bize bu imkan ve fırsatı veren Metro Holding Onursal Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk Beyefendiye teşekkür ederiz. Ayrıca Hüseyin Kalaycı ve tüm Metro Turizm çalışanlarına teşekkürümüzü borç biliriz. ” ifadelerini kullandı.  

Gençlik Topluluğu Başkanı Ertan Atasayar İstanbul Bölge İşletme Müdürü Emre Canlı‘ya fidan sertifikası takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4