banner341

Atakum Anadolu İHL Genç Sesler Musiki Yarışmasında İl Birincisi Oldu!

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi “Genç Sesler Musiki Yarışmasında” Samsun Birincisi oldu.

Atakum Anadolu İHL Genç Sesler Musiki Yarışmasında İl Birincisi Oldu! ABONE OL

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından İmam Hatip Ortaokulları ve Liseler arasında düzenlenen “Genç Sesler Musiki Yarışması” Samsun Çarşamba Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleşti.
Geleceğin sanatçı ve sanatsever bireylerini yetiştirmek, öğrencilerin sanata olan ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarmak, onları sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlere teşvik etmek ve bireysel gelişimlerine katkıda bulunmak, musiki kültürünün tanıtılmasını, benimsetilmesini ve yaşatılmasını sağlamak amacıyla planlanan yarışmaya Samsun’dan 6 ortaokul ve 7 lise katıldı.
Birinci olan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdülkadir Moral “ Öncelikle bu yarışmaya hazırlanmama yardımcı olan meslek dersi öğretmenimiz Ömer Akoğlu’na ve her türlü imkanı bana sağladığı için okulumuza çok teşekkür ediyorum. Bu yarışmaya katılarak kendimi geliştirme fırsatı buldum. Bu yarışmada birinci olmam bana güç verdi, cesaretlendirdi. Artık bu alanda ilerleyebileceğim konusunda kendime güveniyorum. Musiki müziğin aslıdır. Çok severek yaptığım bu işi daha da profesyonelleştirmek için elimden geleni yapacağım” diye konuştu
Genç Sesler Musiki Yarışması lise kategorisinde il birincisi Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi olurken ikinci Bafra Anadolu İmam Hatip Lisesi, üçüncü ise Vezirköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4