Atakum'da okullar Teknofest 2022'ye hazırlanıyor

Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik, “ Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, 5’inci yılında büyük bir coşku ve heyecanla TEKNOFEST 2022’ye tüm okullarımızla birlikte hazırlanıyoruz ” dedi.

Atakum'da okullar Teknofest 2022'ye hazırlanıyor

Rotasını Karadeniz’e çeviren TEKNOFEST, her yıl yüzbinlerce gencin başvuruda bulunduğunu hatırlatan Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik, “ Türkiye’nin en büyük para ödüllü Teknoloji Yarışmalarını bu yıl 39 ana yarışma-97 farklı kategori olarak düzenliyor. Millî Teknoloji Hamlesi ateşiyle yanan meşaleyi teknoloji ve bilimle buluşturacak gençler için yarışma başvuruları açılırken, görkemli festivalde yer almak ve teknoloji yarışmalarında kıyasıya mücadele etmek isteyenler için son başvuru tarihi 28 Şubat olarak belirtiliyor. Yarışmalara başvurular www.teknofest.org web sitesi üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştiriliyor ”dedi.

‘TÜM GENÇLERİMİZİN KATILIMINA AÇIK’
Teknolojinin gelişimine paralel olarak her yıl bir önceki yıla göre daha fazla yarışma kategorisinin açıldığı, kendini sürekli yenileyen ve Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları bu yıl ise 39 ana yarışma-97 farklı kategoride düzenlendiğini işaret eden Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik, “ Roketten Otonom Sistemlere, Tarımdan Su Altı Sistemlerine, İnsansız Hava Araçlarından Yapay Zekâya kadar teknolojinin her alanında düzenlenen yarışmalar, dünyanın en büyük Teknoloji Yarışmaları TEKNOFEST’te gerçekleştiriliyor. 2021 yılından farklı olarak bu yıl Hyperloop Geliştirme Yarışması, Dikey İnişli Roket Yarışması, Engelsiz Yaşam Teknolojileri Yarışması ve Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışmaları ilk kez düzenleniyor. Birbirinden farklı kategorilerde düzenlenen yarışmalar; ilkokul, ortaokul,lise, üniversite ve üzeri seviye ile mezun seviyesi dahil tüm gençlerimizin katılımına açık. Gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin artırılması hedeflenerek bu alanlarda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için ön eleme aşamasını geçen takımlara bu yıl da malzeme desteği sağlanırken, TEKNOFEST’te yarışıp dereceye girmeye hak kazanan takımlara 6 Milyon TL'nin üzerinde ödül verilecek” diye konuştunin üzerinde ödül verilecek” diye konuştunin üzerinde ödül verilecek” diye konuştu

‘HER TÜRLÜ ÇALIŞMAYI YAPIYORUZ’
Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerin destekleriyle düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali bu yıl 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında millî mücadelenin başladığı şehir Samsun’da, Çarşamba Havalimanı’nda düzenleneceğini aktaran Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik,  “Samsun merkezli olarak Karadeniz’de gerçekleşecek olan TEKNOFEST 2022 heyecanına ortak olmak için Atakum İlçesi Mili Eğitim Müdürlüğü tüm imkânları ile öğretmen, öğrenci ve velilere ulaşmak için ekipler olarak okul ziyaretlerine devam ediyoruz EKNOFEST’te katılımın sağlanması ve artırılması ile ilgili çalışmalarımız devam ediyoruz.Tüm resmi ve özel okullarımız ile özel büro ekiplerimizin birebir çalışmalar yapıyoruz Belirlenen hedeflere ulaşmak için yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veriyoruz. Ayrıca gerekli eğitimlerin üzerinde çalışarak yolumuza devam ediyoruz ”diyerek konuşmasını tamamladı.
Köksal ÖNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344