banner341

Başkan Sandıkçı Karne Dağıttı

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı yarıyıl tatili nedeniyle Hacı İsmail ilkokulunda öğrencilere karnelerini dağıttı.

Başkan Sandıkçı Karne Dağıttı ABONE OL

Karne dağıtım programında Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’nın yanı sıra Canik Kaymakamı Mahmut Halal, okul Müdürü Aydın Abanoz, okul yöneticileri, veliler ve öğrenciler katıldı.
 
“Sizler Ülkemizin Geleceğisiniz”
Karne dağıtım programında öğrencilere nasihatlerde bulunan, yarıyıl tatilinin iyi değerlendirmesini gerektiğini belirten Başkan Sandıkçı, “Öğrencilerimiz bugün sevinçli ve mutlular. Kısa da olsa bir tatil dönemi geçirecekler. Sevgili öğrencilerimiz, yarıyıl tatilinde iyi dinlenmelisiniz, ikinci döneme zinde ve dinlenmiş bir şekilde başlamalısınız. Bu 15 günlük kısa arada öğrendiklerinizi unutmamak için ders notlarınıza göz atmalısınız. Kitap okumayı ihmal etmeyiniz. Bizler ‘Başkanım Okulumda’ projemizde ilçemizde okulların tamamında siz öğretmen, öğrenci ve okul yönetimiyle sürekli birlikte istişare halindeyiz. Okullarımız için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Sizler ülkemizin geleceğisiniz. Sizlerin bilgili, donanımlı, milli ve manevi değerlere bağlı bireyler olarak geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için sürekli çalışıyoruz” 

Karne alacak öğrencilerin ailelerine de uyarılarda bulunan Başkan Sandıkçı, “Çocuklarımıza kırık notları nedeniyle ceza uygulamayalım. Bunun ikinci dönemi de var. Çocuklarımızı anlamaya onlara destek olmaya, bir şekilde iletişim kurarak sorunlarının çözülmesinde yardımcı olmaya özen gösterelim. Anne-baba  olarak yalnızca olumsuzluklara odaklanmayalım. Not her şey değil. Çocuklarımızın güçlü yanlarını anlatarak destek olmaya çalışalım. Yavrularımız 15 günlük tatil süresince dinlensinler. Zinde bir şekilde ikinci döneme başlasınlar. Tüm öğrencilerimizi belediyemizin bünyesinde, Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü içerisinde bulunan Oyuncak ve Tarih Müzelerimizi yarıyıl tatili boyunca ücretsiz olarak ziyarete bekliyoruz. Çocuklarımızın eğitiminde emeği geçen öğretmenlerimize, ailelerine, yardımcı personel arkadaşlarımıza, teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize de iyi tatiller diliyorum.” 
Konuşmaların ardından öğrencilere karneleri dağıtıldı. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4