banner341

Bilnet Okulları Öğrencileri'nden Büyük Başarı

Bilnet Okulları Öğrencilerinden “Türkiye Zekâ Oyunları Şampiyonası”nda Büyük Başarı

Bilnet Okulları Öğrencileri'nden Büyük Başarı ABONE OL

Türkiye Zekâ Vakfı tarafından düzenlenen “2020 - 2021 Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası"nın ilk sonuçları belli oldu. 
Her yıl, öğrencilerin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmek, onlara yardımlaşma ve takım çalışması alışkanlıkları kazandırmak amacıyla Millî Eğitim Bakanlığının izni ve TÜBİTAK'ın destekleri ile düzenlenen “Okullar Arası Zekâ Oyunları Şampiyonası”na katılan Bilnet Okulları, her kademede aldığı başarılı sonuçlar ile şampiyonaya damgasını vurdu.
Bu yıl 26'ncısı düzenlenen Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonasında Bilnet Okulları Samsun kampüsü 8.sınıf kademesinde il ikinciliği ve ilçe birinciliği alarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. 
"Türkiye Okullar Arası Zekâ Oyunları Şampiyonası"na Türkiye çapında yer alan farklı kampüslerinde eğitim gören “İlkokul (3-4. sınıflar)”, “Ortaokul (5-6-7-8. sınıflar)” ve “Lise (9-10-11-12. sınıflar)” kademelerindeki öğrencileriyle katılan Bilnet Okulları, online olarak gerçekleştirilen Bölge Finallerinde gösterdiği başarı sonrası Türkiye Şampiyonası Finalleri'ne katılmaya hak kazandı.
Ankara, İzmir, Kocaeli, Samsun ve Bodrum Kampüslerinde eğitim gören ve yarışmaya farklı kademelerde katılan öğrenciler aldıkları sonuçlarla okullarının adını İl derecelerine taşıdı.
Bilnet Okulları Genel Müdürü Zehra SAĞ, "Akademik başarıda da büyük rol oynayan, öğrencilerimizin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmelerine olanak sağlayan bu yarışmada emeği geçen başta öğrencilerimiz olmak üzere herkesi kutluyor, 20 Mart 2021 Cumartesi günü yapılacak olan Türkiye Finallerinde tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum." dedi.
BİLNET SAMSUN KAMPÜSÜ
8. sınıf kademesinde yarışmaya katılım sağlayan 179 okul arasından, Samsun İl 2., İlçe 1.si

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4