banner341

Canik Fatih İmam Hatip Ortaokulu ek bina inşaatı hızla ilerliyor

Canik Belediyesi tarafından yapılan Canik Fatih İmam-Hatip Ortaokulu'na yapılan 18 derslik ek bina inşaatı hızla ilerliyor. Çatı katı külliye şeklinde olacak ek binada 150 kişilik çok amaçlı salon, uygulama mescitleri ve kütüphane de yer alacak.

Canik Fatih İmam Hatip Ortaokulu ek bina inşaatı hızla ilerliyor ABONE OL

Canik Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol sonrası yapımına başlanan Canik Fatih İmam-Hatip Ortaokulu ek bina inşaatı hızla ilerliyor. İhtiyaca cevap vermeyen okulun kapasitesini artırmak amacıyla yapılan ek binada 18 derslik yer alırken, okulun çatı katı ise bir kat artırılarak külliye şekline dönüştürülecek. Bu katta bütün okulun ihtiyacı olan 150 kişilik çok amaçlı salon, uygulama mescitleri, öğretmenler odası ve kütüphane olacak. 

'EĞİTİME EN ÇOK YATIRIM YAPAN BELEDİYE'
Okulun inşaatını yakından takip eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ilgililerden inşaat çalışmalarını hakkında bilgi aldı. Eğitime en çok yatırım yapan belediye olduklarını ifade eden Başkan Osman Genç, "Bizim için eğitim olmazsa olmazımız. Ne kadar yol, kaldırım, bina yaparsanız yapın, eğitimde geriyseniz bunların hiç bir anlamı olmaz. Bu nedenle eğitim alanında kurum olarak sorumluluğumuz olmamasına rağmen, eğitime bugüne kadar gerek fiziki gerekse teknolojik olmak üzere 35 milyon liranın üzerinde yatırım yaptık" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2016, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner345