Canik'te Geleceğin Kaşifleri Yetişecek

Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türk Kızılay’ı ve MEB işbirliği içerisinde yürütülen " 1010 kaşif projesi " kapsamında Fatih Ortaokulu öğrencilerine robotik kodlama eğitimi verilecek.

Canik'te Geleceğin Kaşifleri Yetişecek ABONE OL

Eğitimde kullanılan kodlama setlerini  Fatih Ortaokulunun öğrencilerine Türk Kızılay Genel Merkez Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü adına Gökhan Şimşek tarafından verildiğini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mustafa Uzunlar,” 2019 - 2020 Eğitim Öğretim yılında çocuklarımızı geleceğe, günün rekabetçi dünyasına hazırlarken öncelikle bir taraftan değerlerimiz, tarihimiz ve kimliğimiz üzerinden yetiştirirken diğer taraftan da modern dünyanın rekabetçi koşullarında bugünün gerektirdiği donanımlarla bir şekilde buluşturmamız gerekiyor. Bu anlamda bilişim sınıfları, kodlama alanı ve robotik çalışmaları çok büyük önem arz ediyor ” dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZİ GELECEĞE HAZIRLIYORUZ
Böyle bir eğitim düzenlemenin heyecanını ve mutluluğunu yaşadığına değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar,” Hayallerimizdeki geleceği değerlerimizle kodluyoruz anlayışıyla hareket ederek Türkiye'nin birçok şehrinde meraklı kaşiflerimizle buluşuyoruz. Bugün de ilçemizdeki çocuklarımızla bir arada olmanın mutluluğu içindeyiz. Kod yazmak, teknolojinin yapı taşını oluşturuyor. Gittiğimiz her okulda olduğu gibi burada da öğrencilerimizin kod yazmaya gösterdikleri ilgi ve bu alandaki yetenekleri dikkat çekici boyutta. Bu durum, ne denli doğru bir iş yaptığımızı gösterirken projemizin geleceği adına da bizlere ışık tutuyor. Burada fazlasıyla emeği başta Türk Kızılay Canik Şubesi Yönetim Kurulu  Başkanı Hatice Örs ile Türk Kızılay Genel Merkez Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü görevlisi olan Gökhan Şimşek’e ve her zaman eğitimin vazgeçilmez bir parçası haline gelen Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi Basın Sözcüsü ve ayrıca Türk Kızılay Canik Şubesi Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Köksal Öner ’ede ayrıca teşekkür etmeden geçemeyeceğim ” diye konuştu 

TÜRK KIZILAY’IMIZ GÜCLÜ BİR KURULUŞ
Türk Kızılay’ının köklü bir kuruluş olduğunu hatırlatan Türk Kızılay Canik Şubesi Yönetim Kurulu  Başkanı Hatice Örs ,”Her ortamda ilçemizin faydasına olacak projeyi değerlendirmeye çalışıyoruz. Bu projeyi de bir toplantıda öğrenmiştim ve Fatih Ortaokulunun çalışmalarını yakinen bildiğimizden orada okulun ismini yazdırmıştım. Bu sonuç hepimizi fazlasıyla sevindir. Bu projenin gerçekleşmesinde  görev alan genç Kızılay’a ve ilçe Milli Eğitim idarecilerine ve Fatih Ortaokulu Müdürü Ergin Yazıcı’ya ve öğrencilere teşekkür ediyorum “ dedi Öğrencileri önemsediklerinin altı çizen Türk Kızılay Genel Merkez Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü yetkilisi Gökhan Şimşek projenin okulumuz öğrencilerine ve ülkemize hayırlı sonuçlar doğuracağını ümit ederek emeği geçen herkese teşekkür etti

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar’ a İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bakiye Usta, Fatih Ortaokulu Müdürü Ergün Yazıcı eşlik etti.
Köksal ÖNER

 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2019, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4