Değerli Öğretmenim projesi Samsun'da

Anadolu Vakfı, Değerli Öğretmenim projesi kapsamında Samsun’da verdiği eğitimlerle, öğretmenlerimize gençleri başarılı birer girişimci olarak yetiştirmeleri ve onlara girişimci ruhu aşılamaları için gereken yetkinlikleri kazandırmayı amaçlıyor.

Değerli Öğretmenim projesi Samsun'da

Öğretmenlerin başarılı birer sosyal girişimci olabilmeleri için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerilerin artırılmasının hedeflendiği ‘Değerli Öğretmenim’ projesi Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretmenlerle buluşmaya devam ediyor. Anadolu Vakfı, proje kapsamında Samsun’da verdiği eğitimlerle, öğretmenlerimize gençleri başarılı birer girişimci olarak yetiştirmeleri ve onlara girişimci ruhu aşılamaları için gereken yetkinlikleri kazandırmayı amaçlıyor.  24 - 26 Haziran tarihlerinde Samsun Öğretmen Evi’nde Samsunlu öğretmenlere verilen Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) eğitimleri 3 - 5 Temmuz tarihlerinde de yapılacak. Öğretmenlerden büyük ilgi gören girişimcilik eğitimleri, Eylül ayında yine Samsun’da iş fikri ve modeli, satış pazarlama teknikleri, inovatif düşünce ve dijital okuryazarlık konularının da ele alınacağı girişimcilik eğitimleri ile devam edecek.
Girişimci yaklaşımıyla, bugüne kadar 60 binin üzerinde öğretmene ulaştı
Değerli Öğretmenim projesi kapsamında öğretmen ve yöneticilerin; bir problemden veya bir ihtiyaçtan yola çıkarak girişimci bir yaklaşım ile projeler geliştiren, sürdüren ve sosyal dönüşümü sağlayan yetkinliklerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu hedef doğrultusunda, toplumsal ve sosyal ihtiyaca yönelik sürdürülebilir sistemler kurabilme becerilerine yönelik seminer ve eğitimler hayata geçiriliyor. Şuana kadar “Sosyal Girişimcilik” temasıyla Değerli Öğretmenim projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlükleri  ile işbirliğinde, 48 ilde 60 binin üzerinde öğretmene ulaşıldı ve 3 binin üzerinde proje başvurusu alındı. Toplumun sorunlarına yenilikçi ve uygulanabilir çözümler getirmeyi teşvik etmek amacıyla ‘Sosyal Girişimcilik Proje Yarışmaları’nın düzenlendiği projede bugüne kadar gerçekleştirilen 9 yarışma ile 200’ün üzerinde ödül verildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4