Deltada Öğreniyorum Projesi için İş Birliği Protokolü İmzalandı

Eğitim, bilim, sanat, spor ve kültür alanlarında iş birliği ve paydaşlıklara öncelik veren Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ); İlkadım İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan ve Samsun Bil Kolejinin paydaş olarak sorumlu olduğu “”Deltada Öğreniyorum” projesiyle öğrencilerin doğada öğrenmelerine katkıda bulunacak.

Deltada Öğreniyorum Projesi için İş Birliği Protokolü İmzalandı ABONE OL

OMÜ, İlkadım İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ile Samsun Bil Koleji iş birliğiyle gençleri Samsun Kızılırmak Deltası’nda tabiatla buluşturacak “Deltada Öğreniyorum” projesinin protokol imza töreni, Üniversitenin Rektörlük Toplantı Odası’nda yapıldı.
İmza töreninde; OMÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Menderes Kabadayı, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Yüksel Ardalı, İlkadım İlçe Millî Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Samsun Bil Okulları Kampüs Kurucusu Turan Arslan, Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi ve Proje Yürütücüsü Fatma Gönül Solmaz, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çayıroğlu, Samsun Bil Koleji Lise Müdürü Nihat Aras ile Ortaokul Müdürü Recep Koç ve idari yetkililer hazır bulundu.


Kızılırmak Deltası’nın öğretici doğasının kucağında öğrencilere okul ve sınıf dışı eğitim deneyimi kazandıracak iş birliği protokolü; Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, İlkadım İlçe Millî Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ve Samsun Bil Okulları Kampüs Kurucusu Turan Arslan tarafından imzalandı.
OMÜ, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Samsun Bil Koleji arasında imzalanan protokol aynı zamanda; uygun yer ve zamanlarda kullanılmak üzere personel görevlendirmesi, yemek, ulaşım ve kırtasiye ihtiyaçlarının karşılanmasını da kapsıyor.


Projenin; öğrencilerin görerek, duyarak ve dokunarak öğrenmelerine ciddi katkılar sunacağını belirten Genel Sekreter Menderes Kabadayı Kızılırmak Deltası gibi doğal güzellikleriyle insanları büyüleyen bir değere sahip oldukları için kendilerini çok şanslı addettiklerini dile getirerek iş birliğinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
Projede, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Ardalı ise öğrencilerin doğa ve çevre bilincinin geliştirilmesi ve bu anlamda onlara farkındalık kazandırılması hususunda uzman olarak görev alacak.
İmza töreninin ardından Genel Sekreter Kabadayı konuklarına, Üniversite yönetimince yoğun olarak kullanılan yeni Senato Toplantı Salonu’nu tanıttı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4