Ebubekir Sofuoğlu’na sert tepki! - Samsun Haber

Eğitim Bir Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Tevfik Demir Ebubekir Sofuoğlu’nun üniversiteler hakkındaki sözlerinden dolayı özür dilemesi gerektiğini kaydetti.

Ebubekir Sofuoğlu’na sert tepki! - Samsun Haber
Eğitim Bir Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Tevfik Demir, bir televizyon programında “üniversiteler fuhuş yuvası olmuştur” diyen Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Ebubekir Sofuoğlu'na sert tepki göstererek, “Bu ifadeleri şiddetle kınıyorum bu iftira dolu ve yanına Cumhurbaşkanımızı da alet etmesini de şaşkınlıkla karşılıyorum. Üniversiteler asla ve asla bir fuhuş yuvası olarak değerlendirilemez” dedi. 
Eğitim Bir Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Tevfik Demir şöyle devam etti;
“Bir kaç kötü ve istisnai örnek üzerinden tüm üniversite öğrencilerinin zan altında bırakılması asla kabullenilemez.
Her akşam bir kanalda hem de üniversitenin verdiği unvanı ve kimliği de kullanarak üniversiteleri zan ve töhmet altında bırakmak hiç bir akla, mantığa uymadığı gibi tevili de mümkün değildir.

ÖZÜR DİLESİN
Kişinin fikri neyse zikri odur ki bu öğretim üyesi ilimle, insanla uğraşmak yerine çamur atmayı, tüm üniversiteleri, çevresini ve özellikle öğrencilerin tümünü zan altında bırakmak gafletine düşmüştür.
Mensubu olduğum üniversitem ve tüm üniversite camiası adına bu iftiranın sahibi Prof. Dr. Sofuğlu'nu protesto ediyor, özür dilemeye davet ediyorum”

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344