Eğiticilerin Eğitimi Kursunun kapanışı yapıldı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin (OMÜ) akademik personel için düzenlediği Eğiticilerin Eğitimi Kursu sekizinci dönemini tamamlandı.

Eğiticilerin Eğitimi Kursunun kapanışı yapıldı

 01 - 05 Şubat tarihleri arasında; Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesinden 15, Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesinden 5, İletişim Fakültesinden  ve Diş Hekimliği Fakültesinden 10'ar akademisyen olmak üzere toplam 40 akademisyenle gerçekleştirilen Eğiticilerin Eğitimi Kursu, OMTEL Otelde gerçekleştirilen sertifika töreniyle tamamlandı.   

Sertifika törenine katılan OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan; öğretmenliğin dinamik bir süreç olduğunu ve kendileri de birer öğretmen olan akademisyenlerin sürekli bir şekilde bilgilerini güncellenmesi gerektiğini söyledi. Hüseyin Akan, üniversitede görev yapan bütün akademisyenlerin verilen eğitimlerden yararlanması gerektiğini de sözlerine ekledi. Eğitimi düzenleyen öğretim üyelerinin yaklaşık iki yıldır hiçbir karşılık beklemeden bu eğitimlerini düzenlediklerini belirten Akan, kursu düzenleyenlere  teşekkür etti ve katılımcılara sertifikalarını verdi.

Projenin yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Bayram Özer ise yaptığı konuşmada," Şimdiye kadar üniversitemiz bünyesinde ilki Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi olmak üzere Sivil Havacık Yüksek Okulu, Mühendislik Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Ziraat Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültelerinden toplam 189 akademisyenle gerçekleştirdiğimiz eğitimlere katılım, bu eğitimle birlikte toplam 229 akademisyene ulaşmıştır." dedi.  Özer, projenin bu eğitimle birlikte tamamlandığını ifade etti.

Sertifika programı hatıra fotoğrafı çekiminin ardından son buldu.   

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2016, 05:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4