Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube toplandı

Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şubesi 2016-2017 eğitim öğretim yılı Genişletilmiş İl Divan Toplantısını Vezirköprü’de gerçekleştirdi.

Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube toplandı ABONE OL

Vezirsuyu Tabiat Parkında yapılan Genişletilmiş İl Divan Toplantısıyla bir yılın yorgunluğu atıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Eğitim Bir-Sen Vezirköprü Temsilcisi Ahmet Yılmaz, 676 üye ile ilçede yeniden yetkili sendika olduklarını belirterek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başarılı çalışmalarından dolayı ilçe yönetimine teşekkür eden Yılmaz, "Sendikalar mesleki ve kamu yararına çalışan sivil toplum örgütleridir. Kişisel menfaatlere alet edilmemelidir" dedi.

Eğitim Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Necdet Güneysu ise yaptığı konuşmada sendikanın amaç ve hedeflerine değindi. Güneysu, "Emeğin ve alınterinin savunucusu olan sendikamız bu noktalara kolay gelmemiştir. Bizi takip eden sendikaya Samsun’da 2 bin 400 fark attık. Türkiye ile ilgili her konuda söyleyecek sözümüz ve çözümümüz vardır" diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.
Güneysu;Eğitim öğretim yılının değerlendirmesini yaparak çözüm  önerilerini anlattı.2017 sendika  mutabakatları  sonucunda Samsun yerelinde eğitim öğretim  hizmet kolunda  faliyet gösteren tüm sendikalrın toplamından 172 üye fark  attıklarını belirtti.Eğitim öğretim çalışanlarının verdiği yetki emanetinin gereğini yapacaklarını söyleyen Güneysu,biz  yetkiyi  emanet  biliyoruz.Bu  güveni  bize veren tüm  üyelerimize teşekkür  ediyorum " dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2017, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4