Eğitim Bir Sen online şiir okuma yarışması başvuruları başladı

Eğitim Bir Sen Samsun 1 Nolu Şube tarafından geleneksel hale getirilen öğrenciler arası online şiir okuma yarışması için başvurular başladı.

Eğitim Bir Sen online şiir okuma yarışması başvuruları başladı

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir Sen) Samsun 1 Nolu Şube tarafından geleneksel hale getirilen öğrenciler arası online şiir okuma yarışması için başvurular başladı. Yarışma ile bilgi veren Eğitim Bir-Sen Samsun 1 nolu şube başkanı Hamdi Yıldız, "Sendikamızın Kurucusu Şair Mehmet Akif İnan'ı rahmet ve minnetle anarak şairin sendikasını şiirsiz bırakmamak adına geleneksel hale getirdiğimiz öğrenciler arası ödüllü şiir yarışmasının üçüncüsünü başlatıyoruz. Okul öncesi, ilkokul,ortaokul ve lise öğrencilerimizin yanısıra gönül coğrafyamızın bir parçası olan Bosna Hersek'ten çocuklarımızın katılabileceği yarışmamızın son katılım tarihi 15 Mayıs 2022'dir. Her evde milli manevi değerlerimizi dile getiren bir şiir okunsun şiarıyla yol aldığımız bu projemize  Samsunda yaşayan öğrencilerimizin tamamının katılımını bekliyoruz.
Şiir yarışmasına Canik Belediyesi de sponsor olarak destek verdi. Yarışma başvuruları " https://www.siirokumayarismasi.com " adresinden yapılabilecek.


Yarışmada 5 kategoride 20 ödül dağıtılacak. Okul öncesi öğrencileri Faruk Nazif Çamlıbel'in "Bayraklar altında" şiirin , İlkokul öğrencileri  Necip Fazıl Kısakürek'in " Utansın" şiirini, ortaokul öğrencileri Mehmet Akif İnan'ın " Mescid-i Aksa" şiirini, Lise ve Bosna Hersekli öğrenciler de Necad İbrişimoviç'in " Bosna" şiirini okuyup videosunu belirtilen internet adresine yükleyerek yarışmaya katılacaklar.
Pandemi döneminde başlattığımız şiir okuma yarışmamız bu yıl Bosna Hersek’li öğrencilerimizin katılımı ile 15 Mayıs son başvuru olmak üzere başladı." dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2022, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344