banner341

Geleceğin Havacılık ve Uzay Mühendisleri Samsun Üniversitesi’nde!

Samsun Üniversitesi’nin havacılık ve uzay bilimlerini toplumun her kesimiyle buluşturmak ve bu alandaki uzmanlığını yeni nesillere aktarmak üzere uygulamakta olduğu “SAMÜ-HUB Kamp” projesinin birinci kısmı olan “Öğrencilerle Bilim Kampı” 12 Kasım’da başlayıp 15 Kasım’da sonlandı.

Geleceğin Havacılık ve Uzay Mühendisleri Samsun Üniversitesi’nde! ABONE OL

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında desteklenen projede Üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi ile Havacılık ve Uzay Mühendisliği Fakültesi öğretim elemanları görev aldı. Üniversitemiz Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi merkezli gerçekleştirilen SAMÜ-HUB Kamp projesinde Samsun’un çeşitli ilçelerinden gelen 20 öğrenciyle model uçak yapımı, model roket yapımı ve fırlatılması, uçuş simülasyonu, planetaryum gösterisi, gökyüzü gözlemi, uzay hologramı  etkinlikleri ,  alanında uzman eğitmenlerle gerçekleştirilmiştir. 


SAMÜ-HUB Kamp projesinin ikinci kısmı olan “Öğretmenlerle Bilim Kampı”, 17-20 Kasım 2021 tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 20 öğretmenle Üniversitemiz Ballıca Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecektir.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4