Gençlik ve Spor İl Müdürü Kongolu Öğrencilerle

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün destekleri ile Kongo Demokratik Cumhuriyeti uyruklu öğrenciler, Samsun Uluslararası Öğrenci Derneğinde, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ile bir araya geldiler.

ABONE OL

Ülkelerinin çeşitli şehirlerinden gelip, Samsun'da istişare ve gezi programı gerçekleştiren Kongo Demokratik Cumhuriyeti uyruklu öğrenciler, Samsun Uluslararası Öğrenci Derneğinde toplanıp ülkeleri hakkında İl Müdürü İsmail Kasapoğlu ile istişarede bulundular.  

Kredi Yurtlar Kurumu (Kyk)'da misafir edilen uluslararası öğrenciler, istişare toplantısının ardından ülke genelinde Kongolu öğrencileri temsil edecek olan, ülke sorumlusu ismi belirlemek için seçim düzenledi.

Seçim öncesinde konuşma yapan Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu; Ülke öğrencilerinin ve halkının birlik beraberliğine vurgu yapan konuşması ile öğrencileri selamladı. Yemek ikramının ardından Samsun Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile şehir gezisi düzenlendi. Samsun’un tarihi ve kültürel yapısını gezip keşfeden öğrenciler hatıra fotoğrafları çekiminin ardından, okudukları şehirlere uğurlandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2020, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4