Havza Atatürk Evine öğrencilerden ziyaret

Havza’ya bağlı Ilıca İlkokulu öğrencileri yılsonu etkinlikleri kapsamında Havza’da bir dizi ziyaret düzenledi.

Havza Atatürk Evine öğrencilerden ziyaret

Ilıca İlkokulunda eğitim gören ve kırsal mahallelerde ikamet eden öğrenciler yılsonu etkinlikleri kapsamında Havza Atatürk Evi, Havza İlçe Halk Kütüphanesi ve Mehmetçik Meydanını ziyaret ederek gezdiler.

 Ilıca İlkokulu öğretmenleri Tuğba Zengin ve Kübra Demir’in organizesinde gerçekleşen gezide daha önce Atatürk Evini ve İlçe Halk Kütüphanesini ziyaret etmeyen öğrenciler İlçede bulunan tarihi yerleri gezdiler.

Gezi Kapsamında Atatürk Evi Müzesi ve Havza Halk Kütüphanesini ziyaret eden miniklere Milli Mücadelede Havza’nın yeri ve önemi hakkında bilgiler verilirken Mustafa Kemal Atatürk’ün Havza’da yapmış olduğu faaliyetler anlatıldı.

Konuyla ilgili olarak sınıf öğretmeni Tuğba Zengin; “Okulumuz 2-A ve 3-A sınıfı öğrencilerimize yönelik, yılsonu etkinliği kapsamında hem eğitici hem de eğlendirici olması amacıyla gezi tertip ettik. İlçede yaşamalarına rağmen, gitme fırsatı bulamadıkları Havza Atatürk evi ile başlayan ziyaretimiz hiç kütüphane göremeyen öğrencilerimizi Halk kütüphanesine götürerek devam etti. Tarih bilgilerinin pekişmesi ve kitap alışkanlığı kazandırmak amacıyla çıktığımız ziyaretlerimizin sonunda ise öğrencilerimiz parkta gönüllerince eğlendiler” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344