Havza Belediye Başkanı Özdemir OMÜ Senatosu ile buluştu

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Senatosunun üniversite-şehir iş birliğini yaygınlaştırmak amacıyla ilçelerde düzenlendiği 2022 yılının ilk haftalık olağan toplantısı için Havza’ya gelen senato üyeleri ile bir araya geldi.

Havza Belediye Başkanı Özdemir OMÜ Senatosu ile buluştu

Havza Meslek Yüksekokulunda düzenlenecek olan 2022 yılının ilk senato toplantısı öncesi Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir tarafından Senato üyelerine OMU Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde öğle yemeği ikramında bulunuldu.

Düzenlenen yemek programında akademisyenlere Havzanın yöresel yemekleri olan halukça çorbası ve tirit ikram edildi.

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal üniversitenin yeni yönetiminin merkez dışındaki ve  2022 yılının ilk senato toplantısını Havza’da gerçekleştirdiğini belirterek; “ Bu buluşmalar hepinizin de bildiği gibi bir senato toplantısını gidilen yerde icra etmenin de ötesinde üniversitemizin en üst akademik organı olan senato üyelerimizin hem o ilçedeki birimimizi yakından görüp tanımaları ve bilmeleri açısından hem de o ilçemizdeki yöneticilerimizle tanışarak fikir alışverişinde bulunmaları açısından son derece faydalı olmaktadır. Bizleri misafir eden Havza Belediye Başkanımız Sebahattin Özdemir’e teşekkür ederim.” dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “Havza önümüzdeki dönemde hızlı bir büyüme yakalayacak. İlçemizin gelişmesi için yapmış olduğumuz çalışmalarda üniversitemiz her zaman yanımızda ve onları yanımızda görmek bizleri mutlu ediyor. Havza OSB’de üretim attıkça sanayicilerimize destek olmak adına üniversitemiz ile yapacağımız işbirliği konuları artacaktır. Sayın Yavuz ve ekibine başarılar diliyorum.” Dedi.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ise Havzanın tarih ve coğrafi konumu ile önemli bir ilçe olduğunu belirterek; “Yapılacak akademik çalışmalar ilçemizin değerine değer katacaktır.” Dedi.

Yemek programına OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar, Havza MYO Müdürü Öğretim Üyesi Dr. Ercan Tural ile senato üyesi akademisyenlerin katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4