banner433

Havza’da Jandarmadan şiddet ve dijital bağımlılık eğitimi

Havza’da Samsun İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından kırsal mahallelerde öğrenci ve velilere yönelik aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele dijital bağımlılıkla mücadele ve narkorehber eğitimi verildi.

Havza’da Jandarmadan şiddet ve dijital bağımlılık eğitimi

Havza İlçe Jandarma Komutanlığının da destek verdiği eğitim çalışmalarında  Havza’ya bağlı kırsal mahallerde Samsun İl Jandarma Komutalığına bağlı  Asayiş Şube Müdürlüğü, Aile İçi Şiddet İle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği, İstihdam Şube Müdürlüğü ve Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü personeli tarafından öğrenci ve velilere yönelik aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele dijital bağımlılıkla mücadele ve narkorehber eğitimi verildi.

Eğitimler kapsamında ziyaret edilen okullarda öğrencilere yönelik dijital bağımlılıkla mücadele hakkında bilgiler aktarıldı. Eğitimde öğrencilere dijital bağımlılık, sosyal medya, internet ve telefon kullanımı hakkında bilgiler aktarıldı.

 Öte yandan Jandarma ekipleri tarafından kırsal mahallelerde yaşayan bayanlara yönelik Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele, KADES Tanıtımı ve Uyuşturucu Madde ile Mücadele kapsamında Narkorehber eğitimi verildi.

Verilen eğitimde, şiddet nedir, şiddet gören ve tanık olanların yapması gerekenler, KADES kullanımı, İçişleri Bakanlığı tarafından çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlılığından faydalanmak amacıyla hayata geçirilen ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ projesi hakkında bilgi verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344