banner341

İngilizce Öğrenmede Farklı Seçenekler

Yabancı dil seçenekleri oldukça fazla ve iletişim olanakları giderek artan dünyamızda farklı dillerin önemi her alanda artmaktadır. Bunlar arasında ingilizce farklı bir yere sahip olmakta, çünkü pek çok dünya ülkesinde ikinci dil olarak konuşulmakta ve okutulmaktadır.

İngilizce Öğrenmede Farklı Seçenekler ABONE OL

Dünyanın genel olarak anlaşma dili olduğu için edebiyattan sanata, ticaretten bilime, sosyal alanlardan eğitime kadar birçok alanda farklı kaynaklar araştırıldığında İngilizce seçeneklerle karşılaşılır. Bu nedenle İngilizce öğrenmek çok önemli olmakta ve her statüdeki insan için farklı alanları daha anlaşılır kılan bir eğitim olmaktadır. Okullar gramer alanında bireylere destek olsalar da konuşma alanında eğitim yeterli olmamaktadır. Bu nedenle her birey bütçesine ve ayırabildiği zamana göre farklı eğitim kurumlarına yönelmektedir. Özel kurslar, birebir verilen eğitimler ya da yurt dışı dil okulları bu farklı seçenekler arasında yer alır. Kurs eğitimlerinde tüm öğrencilerin eğitiminin aynı seviyede gitmesi çok da mümkün olmamakta, özellikle kaçırılan konular eksik kaldığında alınan eğitim amacına ulaşamamaktadır. Birebir alınan özel eğitimler daha faydalı olsa da bütçe olarak çok fazla aralıklarda fiyatlar oluşmaktadır. Başka bir verimli sistemde yurt dışı seçenekleri olmakta, İngilizceyi yaşayan bir dil olarak öğrenmek en verimli sistem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ancak öyle durumlar olmaktaki bireylerin bazı durumlarda bütçeleri yeterli olsa da zamanları bulunmamakta ve çok gerekli olan bu eğitim için yeterli zaman bulamadıklarından hep ertelemek zorunda kalmaktadırlar. Ancak yeni bir online eğitim sistemi ile hem verimli, hem ekonomik hem de çok kısa zaman dilimleri ayırarak yurt dışı eğitim kalitesinde eğitimler alınabilir. Konuşarak öğren sistemi olarak geliştirilen bu sistemin başarılı olmasındaki etken, ana dili ingilizce olan eğitmenler tarafından verilmesi ve gramer eğitiminin ingilizce sohbetler esnasında anlatılmasıdır. Dil eğitiminde eksik edilmeyen pratik bireylere çok hızlı bir şekilde seviye ilerletecektir. //www.konusarakogren.com/blog/en-cok-kullanilan-ingilizce-kelimeler-ve-anlamlari/ linki ile blog içerisinde pek çok konu başlığı altında ayrıntılı açıklamalarda bulabileceksiniz. Pratik yaparken gerekli bazı kalıp kullanımlar bulunmakta, özellikle başlangıç seviyesi için İngilizce mevsimler, günler, aylar, meslekler gibi bazı kalıpların ezberlenmesi pratik alanında çok önemli kolaylıklar sunacaktır. Özellikle Merhaba- Hello, günaydın- good morning, iyi günler- have a nice day, nasılsınız- how are you, lütfen- please, biliyorum- I know, bana yardım edin- help me gibi kelimeler yeni başlayanların ezberlenmesi gereken kelimeleri arasında mutlaka bulunmalıdır.

Seviye arttıkça kullanılan kelimelerde gelişecek ve daha profesyonel hale gelecektir. Nasıl yardımcı olabilirim- can I help you, ne iş yapıyorsunuz- what do you job, Hangi otobüs taksime gider- which bus goes to taksim gibi biraz daha günlük hayatta aktif olabilmeyi sağlayan cümleler kurabileceksiniz. Kelime hazinesinin giderek ilerlemesi ile İngilizce olarak daha fazla kelime ile düşünmeye başlayacak ve ihtiyaç duydukça öğreneceğiniz yeni kelimelerle çok daha ileri düzey İngilizce kullanıma çok kısa süre içerisinde ulaşabileceksiniz.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2015, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4