banner341

İngilizceyi sevdiren proje Hasköy Ortaokulu'nda hayat buldu

Samsun'un Canik İlçesi Hasköy Ortaokulu İngilizce takımı tarafından yürütülen 7 ortaklı “Spelling Bee Etwinning” projesi 56 öğrenci ve 8 öğretmenle sona doğru yaklaştı.

İngilizceyi sevdiren proje Hasköy Ortaokulu'nda hayat buldu ABONE OL

Öğrencilerin İngilizceyi sevmelerini, eğlenirken öğrenmelerini hedefleyen proje ile öğrenciler İngilizce kelime dağarcıklarını genişletmiş, telaffuz ve yazım hatalarını en aza indirmiş, özgüven kazanmış, eğlenirken öğrenmiş, dili daha akıcı bir şekilde kullanma becerisi elde etmiştir. 
Hem öğrenciler hem öğretmenler çeşitli 21. Yüzyıl becerileri de kazanarak uzaktan eğitimin dezavantajlarını fırsata çevirmişlerdir.
Öğrenciler aynı zamanda etwinning projelerini tanımış, yeni kültürler, arkadaşlar ve öğretmenlerle ortak faaliyetler yürüterek işbirliği içinde çalışma konusunda daha başarılı hale gelmiştir. 
Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) kullanımıyla okullar için destek, araç ve hizmetler sağlayarak Avrupa'daki okullar arası işbirliğini teşvik eden etwinning, eğitimciler için de sürekli çevrimiçi Mesleki Gelişim fırsatları sunmaktadır. 
İngilizce dersi proje takımı, Bilişim teknolojileri öğretmeni Servet Can ve Okul müdürü Hakan Özcan’a ilgi, alaka ve yardımlarından dolayı teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2021, 19:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4