banner341

Ladik Meslek Yüksekokulu’nda son durum incelemesi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ve beraberindeki heyet yapımı devam eden Ladik Meslek Yüksekokulu’nda incelemelerde bulunarak istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Ladik Meslek Yüksekokulu’nda son durum incelemesi ABONE OL
GALERİ HABERİN İÇİNDEN
Berna Mutlu Anaokulu açıldı

Berna Mutlu Anaokulu açıldı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Ladik Kaymakamı Ahmet Raşit Orhan, Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, AK Parti İlçe Başkanı Recep Dirican ile birlikte yapımı devam eden Ladik Meslek Yüksekokulu’nda incelemelerde bulunarak istişare toplantısı gerçekleştirdi. Ziyarete Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Sancak, OMÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Nail Çelik, DSİ yetkilileri, Akdağ Sulama Birliği yetkilileri ve DOSUYM proje yetkilileri de katıldı. 


OMÜ’ye tahsis edilen inşaat alanı incelerken açıklamalarda bulunan Rektör Ünal, “Ladik MYO bu alan içerisinde yapılandırılmaktadır. Aynı zamanda bu arazinin OMÜ-TUAM Ladik Araştırma İstasyonu olarak da kullanılması planlanmaktadır. Bu plan dahilinde, TUBİTAK ARDEP 1001 Programına sunulan "Hareketli Damla Sulama Sistemlerinde Değişken Oranlı Sulama için İnsansız Hava Aracı ve Uydu Sistemlerine Dayalı Yönetim Modelinin (DOSUYM) Geliştirilmesi" başlıklı projenin desteklenmesine karar verildi” ifadelerini kullandı. 
Görüşmeler neticesinde, söz konusu arazide çeşitli düzenleme faaliyetleri, sulama sistemlerinin tesis edilmesi ve ekim dikim planlamaları gerçekleştirilecek.
DOSUYM projesi Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Eyüp Selim Köksal başkanlığında; Bafra MYO öğretim üyesi Prof. Dr. Sebahattin Albayrak, Ziraat Fakültesi öğretim üyeleri Dr. Öğretim Üyesi Hasan Akay, Dr. Öğretim Üyesi Sakine Çetin, Araştırma Görevlisi Emre Tunca ve Ziraat Fakültesi İdari İşler Şefi Osman Kop tarafından yürütülmektedir. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4