Okul alışverişinde ‘Sağlık’ satın alın!

Kırtasiye Dünyası, okul alışverişine çıkan öğrenci ve velileri, ürün satın alırken sadece fiyatı değil, sağlıklı ve güvenli oldukları için tercih etmesi konusunda uyardı. Sağlıksız ve güvenlik testlerinden geçmeyen ürünlerin çocukların sinir ile bağışıklık sisteminde kalıcı hasarlar oluşturabileceğine dikkat çeken Kırtasiye Dünyası Mağazalar Koordinatörü Aslı Gürsel, “Çocuklarımızın sağlığı her şeyden önemli” çağrısı yaptı!

Okul alışverişinde ‘Sağlık’ satın alın! ABONE OL

Bünyesinde 500’den fazla marka ve 100 bin çeşit ürün bulunduran Kırtasiye Dünyası, okul alışverişine çıkan öğrenci ve velileri ‘sağlıklı ve güvenli ürün’ tercih etmeleri konusunda uyardı. Uzun yıllardır ‘Çocuklarınızın sağlığına önem veren ürünleri tercih edin, aklınız onlarda kalmasın!” sloganıyla kırtasiye sektöründe güvenli ürün kullanımı konusunda güçlü bir şekilde mücadele sürdüren Kırtasiye Dünyası, okul öncesi dönemde artan talep nedeniyle sağlıksız ürünlerin piyasaya çıktığına dikkat ederek, velileri bu konuda duyarlı olmaya çağırdı.

Sinir ve bağışıklık sisteminde kalıcı hasar uyarısı!

 

Güvenli ve sağlıklı ürün kullanımının önemini vurgulayan Kırtasiye Dünyası  Mağazalar Koordinatörü Aslı Gürsel, “Kırtasiye ürünleri satın alırken sadece fiyatı değil, markanın bilinir ve güvenilir olması ile geçtiği testler, sahip olduğu belgeler de dikkate alınmalı. Güvenlik standartlarına uygun olmayan ürünler, kullanıcılarda bağışıklık sisteminde hasarlar oluşmasından sinir sisteminin hasar görmesine kadar ciddi sağlık sorunlarına yol açabilecek pek çok risk taşır. Çocuklarımızın sağlığı her şeyden önemli” uyarısında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2015, 06:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4