Okullar ile ilgili yeni kararlar, Samsun Valiliği'nden açıklama geldi

Samsun Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre resmi anaokulu ve anasınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretim faaliyetlerinin uzaktan eğitim yoluyla sürdürülmesine karar verildi.

Okullar ile ilgili yeni kararlar, Samsun Valiliği'nden açıklama geldi

Valilikten gelen yazıda, korona virüsünün toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riskleri yönetme, sosyal izolasyonu sağlama, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılma hızını kontrol etmek için, Bilim Kurulu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda birçok tedbir alınacağı ifade edildi.

 Samsun Valiliği, Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 18/11/2020 Tarihli ve 127 Sayılı Kararı ile bir takım yeni tedbirlerin uygulamaya konacağını söyledi. Buna göre, korona virüs salgınının seyri dikkate alındığında 30.11.2020 – 04.01.2021 tarihleri arasında Samsun genelindeki resmi anaokulu ve anasınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretim faaliyetlerinin uzaktan eğitim yoluyla sürdürülme kararı alındı.

Valilik, alınan kararlara uymayan vatandaşlara idari para cezası verileceği, konusu suç teşkil eden davranışlara ise gerekli adli işlemlerin başlatılacağını açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4