banner341

OMÜ'lü öğrencilerden anlamlı proje

Samsun OMÜ'de okuyan öğrenciler geliştirdikleri projeyle sokak hayavanlarını unutmadı.

OMÜ'lü öğrencilerden anlamlı proje ABONE OL

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri, "Dışarısı soğuk, kalbimiz değil" sloganıyla 'Kedi Park Projesi' geliştirerek adeta örnek oldu.
KULÜBELER OLUŞTURULDU
Öğretim Görevlisi  Şadiye Nur Güleç ve 12 kişilik öğrenci grubu  'Kedi Park Projesi'  kapsamında 10 adet kedi kulübesini Atakum Belediyesi'nin desteğiyle Hacı Ahmet Akın Parkı'na yerleştirildi.


ŞİDDETE DİKKAT ÇEKİLDİ
Canlılara yapılan şiddete dikkat çeken öğrenciler aynı zamanda hazırladıkları özlü sözleri de parktaki ağaçlara astı. Öğrenciler, Atakum Belediyesi'nin de destek verdiği projede minik dostlara yuva vermenin ve anlamlı projede  almalarının mutluluğunu yasadıklarını belirtti.
ONLAR BİZE EMANET 
Proje hakkında bilgi veren Öğretim Görevlisi  Şadiye Nur Güleç, "Sokak hayvanlarına daha fazla saygı ve özveri amacıyla yola çıktığımız projemiz öğrencilerimizin sevgi dolu kalpleriyle hayata geçirilme şansı bulmuştur. Üstelik son zamanlarda sokak hayvanlarına yönelik karşılaştığımız acımasız tavırlar tüm hayvan severler kadar bizleri de üzmüştür. 'Kedi Park Projesi'  ile hayvan dostlarımızın barınma ihtiyacını bir nebze de olsa karşılamak  hem de halkın dikkatini bu konuya çekmeyi amaçlıyoruz. Öğrencilerime teşekkür ediyorum. Unutulmamalıdır ki bu canlar bize emanet. Her can yaşama ve saygı görme hakkına sahiptir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 21:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4