banner341

OMÜ Sakarya’da Üniversite adaylarıyla buluştu

Üniversite adayları yoğun bir şekilde Haziran’da yapılacak üniversite sınavına hazırlanırken bir taraftan da seçeceği okulu belirlemeye çalışıyor.

OMÜ Sakarya’da Üniversite adaylarıyla buluştu ABONE OL

Üniversite  adaylarının hangi üniversiteyi tercih edeceklerine karar vermelerinde yardımcı olmak amacıyla düzenlen tercih fuarlar, üniversitelerle adayları yüz yüze buluşmasını sağlıyor. Türkiye genelinden  devlet ve vakıf üniversitesinin stant açtığı Sakarya Üniversite Tercih Günleri de bunlardan biri. Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda düzenlenen tercih fuarında aday öğrencilerle yüz yüze görüşmeler yaparak üniversiteyle ilgili bilgiler verdi.  

15 ve 16 Mart 2018 tarihlerini kapsayan Sakarya Üniversite Tercih Günlerinde Ondokuz Mayıs Üniversitesini Öğrenci İşleri Daire Başkan Yardımcısı Aydın Karatay ve Cihan Aksoy temsil etti. Karatay ve Aksoy, iki gün boyunca üniversite adaylarına fakülteler ve yüksekokullar hakkında bilgiler verdi, tercih sıralamaları, okul puanları, ulaşım, konaklama ve Samsun’da yaşam konusunda  adayların sorularını yanıtladı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 18:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4