OMÜ Vakfı Yönetiminde Bayrak Değişimi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Vakfı 2019 Yılı Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda, 3 yıldır başkanlık görevini sürdüren Prof. Dr. Halil Kütük, görevini Prof. Dr. Metin Yılmaz’a devretti.

OMÜ Vakfı Yönetiminde Bayrak Değişimi ABONE OL

Atakum Omtel Otel’de gerçekleştirilen OMÜ Vakfı 2019 Yılı Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda yapılan seçim sonunda, Vakfın yeni başkanı Prof. Dr. Metin Yılmaz oldu.
2019 Yılı Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’na; Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Millî Eğitim Bakanlığını (MEB) temsilen Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu, fakülte dekanları, meslek yüksekokulu müdürleri ile Vakfın genel kurul üyeleri katıldı.
Başarı dilekleri ile genel kurul toplantısının açılışını yapan eski Başkan Prof. Dr. Halik Kütük ”Kuruluşundan bugüne kadar gerek Vakfımızın gerekse Üniversitemizin gelişmesi için emeği geçen kurucu üyelerimize, Üniversitemizin değerli yöneticilerine, Vakıf ve iktisadi işletmelerinde görev yapan tüm çalışanlarımıza Yönetim ve Denetleme Kurulumuz adına huzurunuzda teşekkür ediyorum. Ebediyete uğurladığımız kurucu üyelerimizi şükran duygularımızla ve rahmetle anarken geride kalan aile fertlerine sağlıklı bir hayat ve uzun ömürler diliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Genel Kurul çalışmalarımızın yeni başarılara imza atmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi.


Toplantıda Divan Heyeti ise Başkan Refik Moral ile Divan Kâtipleri Osman Demir ve Fuat Katırcı’dan teşekkül etti. Ardından Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz, ebediyete intikal eden öğretim üyeleri ile Vakfın kurucu üyeleri için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.
Olağanüstü genel kurulun toplanma nedenleri ve Vakfın mali durumunu özetlemek için kürsüye davet edilen eski Başkan Prof. Dr. Halil Kütük, sunumunda; Vakfın bütçesi, cirosu ve hizmetleri ile cari hesapları, kira gelirleri, verilen burslar, iktisadi işletmelerin mevcut durumu, personel sayısı vb. hususları katılımcılarla paylaştı.
Toplantıda Divan Heyetine sandık kurulu yetkisinin verilmesiyle aday tespiti yapılıp seçime gidildi. Seçimde OMÜ Vakfının yeni Başkanı Prof. Dr. Metin Yılmaz olurken, Yönetim Kuruluna da 9 asil, 8 yedek üye seçildi.
“Yeni yönetime en kalbî duygularımla başarılar diliyorum”
Seçim sonunda teşekkür konuşması için tekrar söz alan eski Başkan Prof. Dr. Halil Kütük, görevi boyunca hizmet eden tüm kişilere şükranlarını sunarak, devamında “ Yeni yönetime en kalbî duygularımla başarılar diliyorum. Allah yâr ve yardımcıları olsun, yolları ve bahtları açık olsun, tekrar kendilerine muvaffakiyet diliyorum, hayırlı uğurlu olsun.” sözlerine yer verdi.
Seçimde başkanlığa seçilen Prof. Dr. Metin Yılmaz ise teşekkür konuşmasıyla katılımcılara hitap etti. Vakıfların aynı zamanda uzmanlık alanında yer aldığına vurgu yapan yeni Başkan Prof. Dr. Metin Yılmaz “Vakıf işi kutsal bir iş. Bu işe soyunmamızda 2 temel husus var: Birincisi Allah’a hizmet ve en kutsal alanlardan biri olan eğitimde Üniversitemize hizmet etmek çünkü büyük bir görev. İkincisi Sayın Rektörümüzün bu noktadaki teşvikleri. Dolayısıyla bu vazifeden geri duramadık. Vakfımız, OMÜ gibi güzide bir kuruma her zaman destek olacak pozisyonda olmalı ve inşallah bundan sonraki süreçte bu uğurda elimizden gelenin en iyisini yapmak için çaba sarf edeceğiz.” şeklinde konuştu.
Seçimle yeniden şekillenen OMÜ Vakfı Yönetim Kurulunda yer alan 9 asıl ve 8 yedek üye şu isimlerden oluşuyor:
Asıl Üyeler                                                                    
Prof. Dr. Metin Yılmaz (Başkan)                                    
Prof. Dr. Selim Arıcı                                                        
Prof. Dr. Ayhan Dağdemir                                              
Prof. Dr. Soner Çankaya
Dr. Öğr. Üyesi Faruk Tan
                                            
Yedek Üyeler
Prof. Dr. Harun Albayrak
Prof. Dr. Murat Terzi
Prof. Dr. Rıza Karagöz
Prof. Dr. Bahtiyar Öztürk   
Doç. Dr. Erol Terzi
                                 
Kurucu Üyeler (Asıl)                                                     
Levent Hüseyin Başoğlu                                                
Sevin Derindere                                                            
Hüseyin Cahit Berk                                                        
Yusuf Şevki Altuniç

Kurucu Üyeler (Yedek)
Ahmet Tarık Karslı
Orhan Özdemir
Haluk Cüneyt Pelenk

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4