Psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri önemli bir konu

Canik Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Şube Başkanlığına yeniden seçilen Psikolojik Danışman Oğuz Özat ve yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri önemli bir konu ABONE OL
banner363

Başkan Yardımcısı Usta, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi'ni ziyaret ederek, geçtiğimiz günlerde başkanlığa yeniden seçilen Dernek Başkanı Oğuz Özat ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun temennisinde bulundu, yeni dönemde başarı diledi. Başkan Özat ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşen Usta, psikolojik yardım mesleklerinin her geçen gün önemi artan bir meslek grubu olduğunu belirterek, teknolojik gelişmelerin ve yaşamın hızlı akışının insanın psikolojik destek ihtiyacını artırdığına dikkat çekti.

REHBERLİK HİZMETLERİ ÖNEMLİ

Usta, "Özellikle iletişim teknolojilerinin hayatımıza girmesi ile birlikte sanal ortamda da kendisini gösteren internet bağımlılığı, siber zorbalık, şiddet içeren oyunlar vb. gibi bir çok sorun ortaya çıkmıştır. Sadece sorun odaklı değil, insan gelişiminde ve kariyer yolculuğunda da psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri önemli bir konudur. Bu alanda önemli bir meslek örgütü olan Türk PDR Derneği önemli bir sivil toplum örgütüdür. Özellikle Samsun Şubesi yaptığı çalışmalarla adından söz ettirmektedir. Bu anlamda başarılı çalışmalarından dolayı Şube Başkanı Oğuz Özat'ı kutluyorum. Şube Başkanlığına yeniden seçilen Oğuz Özat'a ve yeni yönetim kuruluna da başarılar diliyorum" dedi.

Dernek olarak, insanların ve toplumun yararına faaliyetler yürütmeyi amaçladıklarını belirten Türk PDR Derneği Samsun Şube Başkanı Oğuz Özat da, "Kendisi de bir Uzman Psikolojik Danışman olan ve alana katkılarını hiçbir zaman esirgemeden devam ettiren değerli Başkanım Alican Usta'ya nazik ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2018, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner365

banner4

banner360

banner361