Rektör Bilgiç, Turizm Fakültesi Akademisyenleriyle Bir Araya Geldi

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Bafra’da bulunan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Turizm Fakültesinin akademik değerlendirme toplantısında öğretim üyeleriyle bir araya geldi. Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’e, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran da eşlik etti.

Rektör Bilgiç, Turizm Fakültesi Akademisyenleriyle Bir Araya Geldi ABONE OL

Birimlerin, akademik değerlendirme toplantılarına katılmaya önem verdiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç “Akademisyenlerin performansını onlarla birlikte değerlendirmek, birimlerin mevcut durumunu yerinde görmek ve gelecek planlarımızı beraber görüşmek için bu tür toplantıları tüm akademik birimlerimizde gerçekleştiriyoruz. Sonuçta akademik performans, üniversitelerin tercih edilebilirliğini ve sıralamalardaki yerini oldukça etkiliyor. Biz de dünya ve Türkiye sıralamalarındaki yerimizi daha üst noktalara taşımak için önce neler yaptığımızı görelim daha sonra da planlı bir şekilde gelecekte yol alalım. Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
Dekan Prof. Dr. Ali Uzun, Turizm Fakültesinin genel yapısı ve faaliyetlerini anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Ardından Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yetkin Bulut, bölümü tanıtarak Bölümün akreditasyon faaliyetleri, iş birlikleri ve mezun istihdamı hakkında bilgi verdi. Turizm Rehberliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Yasin Keleş de Bölümü ve Turizm Meslek Yüksekokulunun faaliyetlerini içeren bilgiler paylaştı.
Toplantının sonunda Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, akademisyenlerin istek ve önerilerini dinleyerek her birine başarılar diledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Basri
Hasan Basri - 6 ay Önce

Omü'nün dünya üniversiteleri sıralamasındaki yeri içler acısı. Sayın rektör üniversiteyi tarikat yuvasına (adıyaman menzil tarikatı) çevirdiği için başka bir sonuçta beklemek ancak saçmalık olurdu. Yetişmiş insanları atatürkçü, solcu, ülkücü, komünist diye aşağılar ötelerseniz tarikat mensubiyetiyle atadığınız akademisyenlerin akademik performansı ancak bu kadar olur. Hiçbir uluslararası yayını olmayan olsada tek atıf almayan tarikatçı akademisyenler. Eğer inanıyorsanız (gerçi hareketlerinizden pek inandığınız anlaşılmıyor) Allah'ın katında bunun hesabını nasıl verecekseniz. Ama Allah hesabıda tez görür.

Hasan Basri
Hasan Basri - 6 ay Önce

Omü'nün dünya üniversiteleri sıralamasındaki yeri içler acısı. Sayın rektör üniversiteyi tarikat yuvasına (adıyaman menzil tarikatı) çevirdiği için başka bir sonuçta beklemek ancak saçmalık olurdu. Yetişmiş insanları atatürkçü, solcu, ülkücü, komünist diye aşağılar ötelerseniz tarikat mensubiyetiyle atadığınız akademisyenlerin akademik performansı ancak bu kadar olur. Hiçbir uluslararası yayını olmayan olsada tek atıf almayan tarikatçı akademisyenler.

SIRADAKİ HABER

banner4