Sağlık Bakanlığı ÖYSM Tarafından KPSS Tercih Sonuçları Açıklandı

Sağlık Bakanlığı bünyesine alınacak olan 10 Bin personel başvurularını ÖSYM üzerinden yaptılar. Adaylar sabırsız bir şekilde "Sağlık Bakanlığı KPSS tercih sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak" gibi sorularına cevap ararken son dakika geldi sonuçlar açıklandı...

Sağlık Bakanlığı ÖYSM Tarafından KPSS Tercih Sonuçları Açıklandı

Sağlık Bakanlığı'nın 10 bin personel alım ilanına yoğun bir başvuru yapıldı. Başvurular 1 hafta önce son buldu. Sağlık Bakanlığı başvuru sonuçları açıklandı. 

 ÖSYM müjdeli haberi bu sabah duyurdu. Yapılan açıklamada "15 – 22 Mart 2022 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS-2022/5 Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 29 Mart 2022 tarihinde saat 10.00'dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir." denildi.

Sağlık Bakanlığı Tercih Sonuç Linkihttps://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=8414
Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebilecekler.Yerleştirme bilgileri, yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasından adaylara ve kamuoyuna açıklandıktan sonra ÖSYM tarafından ilgili kuruma elektronik ortamda verilecektir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Sözleşmeli pozisyonlara yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kuruma başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinden öğreneceklerdir.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4