banner433

Samsun'da İkinci BİLSEM Açıldı

Atakum'da bir süredir hazırlıkları yapılan ikinci bir bilim ve sanat merkezi (BİLSEM) açıldı.

Samsun'da İkinci BİLSEM Açıldı

Bilim ve Sanat Merkezi'nin (BİLSEM), artan öğrenci sayısı dolayısıyla ihtiyaç duyulan yeni hizmet binası, Atakum'a açıldı. Samsun’un tüm ilçelerinden gelen özel yetenekli öğrencilere 2010 yılından beri eğitim veren tek merkez vardı. Samsun'un artık ikinci bir bilim ve sanat merkezi var.

BİLSEM’de eğitim gören öğrenci sayısının yarısından fazlasının Atakum ilçesinde ikamet etmesi ve Atakum’a yakın olan diğer ilçelerdeki öğrencilerle birlikte son yıllarda zorunlu bir ihtiyaç haline gelen Bilim ve Sanat Merkezi, Atakum’da 2020-2021 eğitim öğretim yılında hizmete vermeye başlayacak.

Bilim Sanat Merkezi, resim, müzik ve genel zihinsel yetenek alanlarında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından üç aşamalı bir tanılama süreci ile belirlenen özel yetenekli öğrencilere eğitim verecek.

Öğrenciler hafta içi günlerde ve gündüz vakitlerinde normal eğitimlerine devam ederken geri kalan zamanlarında BİLSEM’lerden faydalanabilecekler.

BİLSEM’lerde normal çalışma saatlerinin yanı sıra 17.00’den sonra ve hafta sonu günlerinde de eğitim-öğretim yapılıyor. İlkokul 2. sınıfta kayıt hakkı kazanabilen öğrenciler 12. sınıftan mezun olana kadar BİLSEM’den eğitim görebiliyor.

BİLSEM’in açıldığı binada daha önceden özel eğitime yönelik hizmet veren mesleki eğitim merkezi ise geniş bir arazide, her türlü fiziki donanıma sahip, öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanan yeni bir binada hizmet vermeye devam edecek.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344