Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit Oldu

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit atandı.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı’na Mahmut Özer’in atanmasının ardından il müdürlerindeki görev değişiklikleri devam ediyor. Atama kararıne göre Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Çoşkun Esen merkeze atanırken yerine Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit getirildi.

COŞKUN ESEN, MERKEZE ATANDI
Hatay, Bursa, Kocaeli, Ankara, İzmir, Kahramanmaraş Kayseri, Ağrı, Sivas, Sakarya il müdürleri değişiminin ardından Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen görevden alınarak, merkeze atandı. Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ise Samsun İl Milli Eğitim Müdürü oldu.

MURAT YİĞİT KİMDİR?

1975 yılında Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Çarşamba´da, üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği bölümünde tamamladı.
1997 yılında tarih öğretmeni olarak atandığı Vezirköprü Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesi’nde 4 yıl öğretmenlik, 4 yıl müdür yardımcılığı, müdür başyardımcılığı ve müdür vekilliği görevlerini yürüttü. 2006 yılında Ağrı’ya eğitim müfettiş yardımcısı, 2009 yılında eğitim müfettişi olarak atandı.

2009-2010 döneminde Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü´nde (TODAİE) Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. Yüksek Lisans çalışması olarak, “İlk Türk Devletlerinde Kağanlığın Ortaya Çıkışı Bağlamında Yönetimin Kökeni” konulu çalışmayı gerçekleştirdi.

Yiğit, 2011 yılında Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Müfettişleri Başkanı olarak atandı. 8 Ağustos 2012 tarihinden, 31 Mayıs 2016 tarihine kadar Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptı. 1 Haziran 2016 tarihinden itibaren Düzce İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Yiğit, evli ve 2 çocuk babasıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344