banner341

Samsun Üniversitesi'nde istişare görüşmesi

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Mahmut Aydın'ı Ballıca Kampüsünde ziyaret etti.

Samsun Üniversitesi'nde istişare görüşmesi ABONE OL

Gerçekleşen görüşmede Samsun Üniversitesi'nin ve şehrimizde üniversite vizyonunun geleceğine dair yapılan istişarelerin ardından Uçuş Akademisi'nde yer alan Uçuş Simülatörü ile ilgili incelemelerde bulunuldu.  

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Üniversitesi'nin Türkiye’de kendi bünyesinde havalimanına sahip iki üniversiteden biri olduğunu söyleyerek mekan, donanım ve alanında uzman personel bakımından son derece önemli bir yer teşkil ettiğini belirtti. Samsun kentinin havacılık ve havacılık teknolojilerine yatkınlığı bulunduğunu aktaran Vali Dağlı, Samsun’un bölgesel havacılık üssü olabilmesi bakımından Samsun Üniversitesi'nin önemli bir rolü
 olduğunu söyledi. 

Samsun Üniversitesi'nin kurulduğu günden bu yana hızlı ve dinamik bir biçimde gelişimini devam ettirdiğini söyleyen AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun Üniversitesi'nin yeni kurulmasına rağmen zorlukların üstesinden gelerek yaptığı çalışmalarla Türkiye'nin bilim üretimine kıymetli katkılar yaptığını ve şehrin adını taşıyan üniversite olarak gurur duyduğunu ifade ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Samsun Üniversitesi'nin çalışmalarını takdir ile takip ettiklerini ifade eden Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ise üniversitelerin ve kentin gelişimi için yapılacak çalışmalarda Samsun Üniversitesi'nin yanında olduklarını belirterek üniversiteler arası işbirliğini geliştirecek fikir ve görüşlere açık olduklarını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, “Bizleri ziyaret ederek onure eden Sayın Valimiz, Sayın Milletvekilimiz ve Sayın Rektörümüze ilgileri ve destekleri için şahsım ve üniversitem adına teşekkür ediyorum. Kendilerinin üniversitemizin yanında olduğunu bilmek ve bizlere olan desteklerini hissetmek mutluluk vericidir. "İki üniversite tek yürek" ufkuyla daha da başarılı çalışmalara imza atacağımıza inancım tamdır," dedi. Samsun Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Salih Kesgin’in de hazır bulunduğu ziyaret anı fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4