Samsun'a 2. Devlet Üniversitesi yapımı hız kazandı

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt, Orhan Kırcalı ve AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç’ı ziyaret etti.

Samsun'a 2. Devlet Üniversitesi yapımı hız kazandı ABONE OL

Ziyaret amaçlarının Samsun'na yapılması planlanan 2. devlet üniversitesi olduğunu vurgulayan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, sosyal medya hesabında "ilimize yapılması planlanan 2. devlet üniversitesinin kazandırılmasına hız verdik. Hayırlı olsun." mesajını paylaştı. 

Geçtiğimiz hafta sonu AK Parti Canik İlçe Gençlik ve Kadın Kolları kongrelerine katılan  Sağlık Bakanı Ahmet Demircan da Samsun'a 2. üniversite ile ilgili açıklamalarda bulunmuş, Ayrıca şehrimize ikinci bir üniversite kazandırma çalışmamız var. İnşallah önümüzdeki hafta milletvekili arkadaşlarımızla birlikte üniversite konusunu görüşmek üzere YÖK ile görüşeceğiz demişti. 

O görüşmenin bugün gerçekleştirilerek Samsun'na yapılması planlanan 2. üniversitenin istişare toplantısının yapıldığı ifade ediliyor. 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2018, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366