banner341

Selahattin Kaynak Samsun Üniversitesi Rektör Yardımcısı oldu!

Samsun ekonomisi üzerine yaptığı çalışmalarla bilinen Prof. Dr. Selahattin Kaynak, Samsun Üniversitesi’ne rektör yardımcısı olarak atandı. Kurumsallaşma yolunda adımlarını hızlı atan Samsun Üniversitesi, şehrin dinamikleriyle beraber gelişimine ve güçlü bir kadro kurmaya devam ediyor.

Selahattin Kaynak Samsun Üniversitesi Rektör Yardımcısı oldu! ABONE OL

Son olarak Samsun Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın’ın takdirleriyle rektör yardımcısı olarak Ekonomist Prof. Dr. Selahattin Kaynak atandı.
Samsun ekonomisi hakkında söz sahibi olan Kaynak, Samsun Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’ne Profesör olarak atanmasından sonra, Samsun Üniversitesi Rektör Yardımcısı olarak göreve başladı.
Yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren Kaynak ayrıca, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin “81 İle 81 Akademik Danışman” projesi kapsamında Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası, Bafra Ticaret Borsası, Havza Ticaret ve Sanayi Odası ve Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası’nın akademik danışmanlığını yürütmektedir.

Prof. Dr. Selahattin Kaynak Kimdir?
1997 yılında Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden 2001 yılında yüksek lisans derecesini aldı ve aynı yıl Atatürk Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2008 yılında “Bilgi Toplumuna Geçiş Sürecinde Bilgi Ekonomisi ve Türkiye Üzerine Bir Uygulama” adlı tezi ile Doktorasını tamamladı. 2009 yılında Yrd. Doç. olarak akademik hayata devam etti. Bölüm Başkanlığı, Dekan Yardımcılığı ve Enstitü Müdürlüğü gibi görevler yürüttü.
2013 yılında İktisat Teorisi alanında Doçentlik Unvanını aldı. Doçentlik sonrası süreçte YÖK bursu ile Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan Michigan Teknoloji Üniversitesi’nde School of Business and Economics bölümünde “Natural Resource Economics” konusunda çalışmalar yürüttü. 2015 yılında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine geçiş yaptı. 2019 yılında Samsun Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinde Profesör olarak atandı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
celil afşin
celil afşin - 2 yıl Önce

hayirli olsun

deniz dAĞLI
deniz dAĞLI - 11 ay Önce

TEŞEKKÜRLER BU BENİM PRÖJEME LAZIMDI ZORLA ZOR BULDUM BU BİLGİLERİ

SIRADAKİ HABER

banner4