TRT EBA TV'de Bu Akşam Herkes için Sinema Kuşağı Var

TRT EBA TV, yalnızca ders anlatımları ve soru çözümleri değil; çocuklar için etkinlikler, sanatsal, sportif faaliyetlere ilişkin videolar, hem öğrenci hem de veliler için rehberlik içerikleri ile her geçen gün daha da zenginleşiyor.

TRT EBA TV'de Bu Akşam Herkes için Sinema Kuşağı Var

Giderek zenginleşen içeriğiyle uzaktan eğitimin kalıcı adresi haline gelen TRT EBA TV’de bu akşam yeni bir kuşak ekrana gelmeye başlayacak.

Anne baba ve çocukların sinema okuryazarlığını artırmak ve evde kalma dönemini daha keyifli hale getirmek için EBA TV kanallarında her cumartesi, ödüllü yerli ve yabancı filmler yayınlanacak. Evlerin salonu, sinema salonuna dönüşecek.

“EBA TV Sinema Kuşağı”nda 16 Mayıs 2020 Cumartesi akşamı ilk olarak Uluslararası Berlin Film Festivalinde en iyi film dalında Altın Ayı ödülü alan “Bal” ekrana gelecek.

Senaryosunu Semih Kaplanoğlu ve Orçun Köksal’ın yazdığı, yönetmenliğini Semih Kaplanoğlu’nun yaptığı filmde, Rize Çamlıhemşin’in müthiş tabiatının kucağında büyüyen Yusuf isimli yedi yaşında bir çocuğun iç dünyası; okul hayatı, babası ile olan ilişkisi üzerinden anlatılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4