Tülay Başaran Lisesi öğretmenleri Macaristan'da

Samsun Tülay Başaran Anadolu Lisesi öğretmenleri, Avrupa Birliği'nin(AB) en önemli eğitim projesi olan ERASMUS kapsamında Macaristan'a gitti.

Tülay Başaran Lisesi öğretmenleri Macaristan'da

Yükseköğretim kurumlarının iş birliğini, öğrenci ve akademisyenlerin kısa süreli olarak bu iş birliği çerçevesinde farklı ülke ve üniversitelerde deneyim kazanmasını teşvik eden Avrupa Birliği Projesi ERASMUS, Samsun'daki eğitim kurumlarında da başarıyla yürütülüyor. Bu kapsamda Samsun Tülay Başaran Anadolu Lisesi'den bir grup öğretmen, Erasmus KA299 Dinler Dünyası Öğrenci Hareketliliği (Die Wilt Der Religionen) kapsamında yürütülen projenin ilkini Macaristan'da gerçekleştirdi.
BUDAPEŞTE'DE BULUŞTULAR
Tülay Başaranlı öğretmenler, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de, proje ortağı olan Macar meslektaşlarıyla bir araya geldiler. Her 2 ülkenin öğretmenleri, başkent Budapeşte'nin tarihi ve turistik yerlerini gezdikten sonra proje kapsamında belirlen çeşitli toplantılara katılarak fikir alış verişinde bulundu.
DİNLERARASI HOŞGÖRÜYÜ YAYMAK
Gezinin çok yararlı geçtiğini belirten Tülay Başaran Anadolu Lisesi öğretmenleri, "Dinler Dünyası Öğrenci Hareketliliği (Die Wilt Der Religionen), dinlerin tanıtılmasının yanısıra  dinlerarası arasındaki hoşgörünün yayılmasını sağlamayı hedefleyen bir proje. İlki Macaristan'da gerçekleşti. Projenin ortağı olan öğretmenlerle tanışma ve kenti gezme imkanı bulduk. Bunun yanı sıra porojeyle ilgili toplantılar da yaptık. Osmanlı'nın çok uzun yıllar hüküm sürdüğü tarihi başkent Budapeşte'de olmak gerçekten heyecan vericiydi" dediler.
Tülay Başaranlı öğretmenler, rojenin devam edeceğini, Macaristan'ın ardından Bulgaristan ve Almanya programlarının da olduğunu belirttiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344