banner341

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması başvuruları başladı mı?

Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından uluslararası çapta düzenlenen ve Samsun’da Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından organize edilen “5. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması” başvuruları başladı.

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması başvuruları başladı mı? ABONE OL

Sepetçiler Kasrı’nda gerçekleşen basın toplantısında, Ufka Yolculuk Basın Sözcüsü Onur Ocakdan, Ufka Yolculuk Genel Koordinatörü Berg Deligöz,  yarışma hakkında basın mensuplarına detaylı bilgi verdi. 
"Yola çıkmak isteyene, yol açık" temasıyla 8 ayrı kategoride düzenlenen “5. Ufka Yolculuk Kültür Yarışması’nın bu yılki konusu Kur’an-ı Kerim meali olacak. Yarışmaya başvurular, 1 Kasım-19 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek. 
Türkiye'nin en büyük sivil yarışması olma özelliğini taşıyan, yurt içinden ve dışından binlerce gönüllünün organizasyonuyla desteklenen yarışmaya bu yıl, Türkiye'den ve yurt dışından 7’den 77’ye 1 milyon kişinin başvuru yapması hedefleniyor. 
Ulusal yarışmacılar, şartnamede belirtilen Kur-an’ı Kerim mealleriyle yarışmaya hazırlanacak. Yarışmacıların faydalanması için akademisyenler tarafından soru kitabı da oluşturularak sınava hazırlanmaları temin edilecek.
H kategorisinde ise 2 Nisan 2017’de gerçekleşecek.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2016, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4