Veteriner Fakültesinde Mezuniyet Coşkusu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Veteriner Fakültesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Dönemi Mezuniyet Töreni büyük coşkuyla gerçekleştirildi.

Veteriner Fakültesinde Mezuniyet Coşkusu

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fehmi Yazıcı, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Tütüncü, Samsun Sinop Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Doç. Dr. Habip Muruz, fakülte akademisyenleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. 
Açılış konuşmalarıyla başlayan programda kürsüye davet edilen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fehmi Yazıcı, “Çok güzel bir günde Veteriner Fakültesi mezuniyet töreninde birlikteyiz. Bu çok güzel bir duygu. Sahneden sizlere baktığımız zaman bu topluluğu bir arada görmeyi çok fazla özlemişiz. Öncelikle mezuniyet törenini düzenleyen, organize eden ve katılım sağlayan herkesi tebrik ederek mezun olan öğrencilerimize de başarılar diliyorum. Türkiye’nin en güzel kampüslerinden birinde eğitim öğretim yapıyoruz. Veteriner fakültesi bizim başarılı, dinamik, aktif fakültelerimizden bir tanesi. Akademik kadrosu, alt yapısı, binaları ile Veteriner Fakültesi oldukça kaliteli bir fakülte. Veteriner fakültesini tercih eden sizler bunun karşılığını bugün mezun olarak alıyorsunuz.” dedi.
Veteriner Fakültesi’nin akreditasyonunu önemsediklerini belirten Yazıcı, “Bölümlerimizin akreditasyonuna çok önem veriyoruz. Öğretim üyelerinin akreditasyon sürecinde verdikleri emek çok fazla ve bu süreç hala devam ediyor. Performansa dayalı sistemde Veteriner Fakültesi öğretim üyeleri üniversitemizin en başarılı fakültelerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.” diye konuştu.
Mezuniyet programında söz alan Samsun-Sinop Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Doç. Dr. Habip Muruz, “Değerli öğrenciler, veteriner fakültesi eğitimi zor ve ağır bir fakültedir. Siz bu bölümü büyük bir kararlılıkla ve azimle tamamladınız. Profesyonel bir yolculuğa çıkacaksınız. Öncelikle kendinizi dinlendirin, mezuniyetin tadını çıkarın. Sonra kariyer planlamanızı yapın ve bu planı yaparken önünüze çıkan fırsatları değerlendirin. Kararlı ve cesaretli adımlar atın. Kendinize güvenin ve veteriner hizmetlerinin önemli olduğunun farkında olarak, kendinizi yenilemeyi ve geliştirmeyi unutmayın.” diye konuştu.
Melek Emir Mustafaoğlu konuşmasının ardından fakülte mezuniyet anı kütüğüne plaketini çaktı. Mustafaoğlu’na hediyesini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fehmi Yazıcı, Fakülte ikincisi Ece Şengül’e Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Tütüncü, Fakülte üçüncüsü Fatmanur Sıla Keskin’e ise Samsun Sinop Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Doç. Dr. Habip Muruz hediyesini takdim etti. 
Dereceye giren öğrenciler birlikte mezuniyet pastasını kesti. Ardından mezun olan diğer öğrencilere temsili diplomaları Fakülte akademisyenleri tarafından takdim edildi. 
Programda, Fakülte uygulamalarında destek olan kurum ve kuruluşlara fidan sertifikası verildi. 
Veteriner Fakültesi 15. Mezuniyet Töreni, öğrencilerin Veteriner Hekim yeminini etmesinden sonra kepleri coşkuyla fırlatmasının ardından sonlandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344