YKS'ye girecek koronavirüs hastaları ne yapacak!

ÖSYM, YKS'ye girecek koronavirüs hastalarından dilekçe istedi.

YKS'ye girecek koronavirüs hastaları ne yapacak!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, koronavirüs hastası olup Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na girecek adayların başkanlığa dilekçe göndermesi gerektiğini açıkladı.
ÖSYM'den yapılan açıklamada, "27-28 Haziran 2020 tarihlerinde uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (2020-YKS) girecek adaylardan; kesin Kovid-19 tanısı olan adaylar, kesin Kovid-19 tanısı ile tedavisi tamamlanıp sonrasındaki karantina sürecinde olan adaylar, kesin Kovid-19 vakası ile temasından dolayı karantina sürecinde olan adaylar, Kovid-19'u düşündürecek şikayetleri olan adaylar Başkanlığımız tarafından sınav merkezlerinde hazır bulundurulan yedek sınav binalarında ayrı sınav salonlarında sınava alınacaklardır" denildi.


Bu durumdaki adayların durumlarını ayrıntılı olarak anlatan dilekçeyi doldurarak belgeleri ile birlikte "yks2020@osym.gov.tr" e-posta adresine göndermeleri istendi. 
ÖSYM'nin sitesinde Koronavirüs durumu olan adayların dolduracağı genel amaçlı dilekçe örneğine de yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344