banner341

YKS'ye ve Askeri Öğrenci Sınavlarına Girişlerde Yapılan Değişiklikler

ÖSYM Başkanı Halis Aygün 27-28 Haziran'da 3 oturum olarak uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) ve 14 Haziran'daki Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) için gerekli tüm önlemleri aldıklarını belirtti ve sınavlara girişte uygulanacak prosedürlerden bahsetti.

YKS'ye ve Askeri Öğrenci Sınavlarına Girişlerde Yapılan Değişiklikler ABONE OL

ÖSYM Başkanı açıklamasında, "YKS'nin her oturumunda ve MSÜ'de adaylarımıza sınav binası girişlerinde görevlilerimiz tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacak. İsteyen adaylar kendileri de dezenfektan ve/veya kolonyayı yanlarında getirebilecekler. Sınav görevlilerimize de maske ve dezenfektan dağıtılacak" dedi.

Sosyal mesafe konusunda da önlemler alındığına değinen Aygün, "Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için, adaylar ve sınav görevlileri dışında kimse okul bahçelerine alınmayacak. Adaylar sınav binalarına girerken, sosyal mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirilecek. Sınav salonlarında oturma düzenleri sosyal mesafe mümkün olduğunca gözetilerek oluşturulacak. Yeni sınav uygulama süreçleriyle ilgili olarak sınav görevlilerimize gerekli bilgilendirmeler yapılacak" ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4