banner341

Yüz Yüze Eğitim, 1 Mart'ta Yapılacak Kabine Toplantısından sonra Netleşecek

Türkiye'de 81 ilde yüz yüze eğitime geçiş için, pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak Kabine kararı beklenecek. Yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirler uygulanmaya devam edecek.

Yüz Yüze Eğitim, 1 Mart'ta Yapılacak Kabine Toplantısından sonra Netleşecek ABONE OL

Şubat ayının ilk Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitimle ilgili, "Uzaktan eğitimin temeli olan internete erişimdeki sınırlılığı dikkate alarak köy okullarında 15 Şubat'ta eğitim öğretimin başlamasını kararlaştırdık. Ancak vaka artışı yaşanması halinde yeniden ara verilebilecek. Yavrularımızın kaybına tahammülümüz olamaz. 8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarındaki eğitim öğretimin 1 Mart'tan itibaren başlaması için hazırlıklara başlanacak." demişti. 1 Mart itibari ile aynı zamanda il bazındaki verilerin değerlendirilip normalleşme sürecinin de başlatılacağı duyurulmuştu.

Tüm gelişmeler sonrası izlenecek süreç için yol haritası 1 Mart Pazartesi günü toplanacak Kabine'de netleştirilecek. Bu sebeple İçişleri Bakanlığınca valiliklere gönderilen yazı ile 1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilin içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarınca gerekli adımların atılacağı duyuruldu.

 Bu duyuru sonrası Valiliklerden, Mart ayı itibarıyla okulların açılmasına ilişkin açıklama yayınladı. Açıklamalarda, "1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır." denildi. 1 Mart Pazartesi günü yapılacak olan Kabine Toplantısı sonrası koronavirüs tedbirleri kapsamında 4 ayrı risk grubu ( düşük,orta,yüksek,çok yüksek) değerlendirmelerine göre eğitimin açılmasına karar verilecek.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4